Že to bez ranního kafe prostě nejde? Velký omyl! Nehte se přesvědčit, že kofein ráno nepotřebujete


Že to bez ranního kafe prostě nejde? Velký omyl! Nehte se přesvědčit, že kofein ráno nepotřebujete
Že to bez ranního kafe prostě nejde? Velký omyl! Nehte se přesvědčit, že kofein ráno nepotřebujete

Většina z nás si nedovede představit ráno bez dobrého kafe. Ale co dělat, když nám kofein začne ubližovat a nelítostný verdikt doktora zní: už žádné kafe! Zkusit kafe bez kofeinu? To je stejný nesmysl jako nízkotučná majonéza.

Prostě se budete muset poohlédnout po nějakém novém způsobu, jak se nastartovat do nového dne bez vašeho oblíbeného hrnku kávy. Že vás nic nenapadá? My pro vás přinášíme pár tipů:

Pusťte si pořádnou „vypalovačku“

Rychlé tóny dokážou skvěle zvýšit krevní tlak a nabudit celé tělo. A když se s k tomu navíc zavlníte do rytmu, pocity v hlavě vytvoří takzvaný dopamin, což je hormon dobré nálady a tělo zaplaví pozitivní vlna. Každodenní ranní tanec a na kávu si již ani nevzpomenete.


Dopřejte si jiné tekutinyŽe to bez ranního kafe prostě nejde? Velký omyl! Nehte se přesvědčit, že kofein ráno nepotřebujete

Jak je známo, tělo je tvořeno vodo ze 60-ti procent. Hlavně v noci se potíme, přes den také spousty vody vyloučíme – což znamená pouze jeden výsledek, a to, že jsme dehydrovaní, málo se koncentrujeme a jsme unavení. Tomuto předcházíte ranní kávou? Zkuste ji vyměnit za pořádně velkou sklenici vody! Ta vám zaručí, že všechny vyloučené tekutiny budou mít svou „zálohu“.

Budiž světlo!

V noci nám funguje spánkový hormon, zvaný melatonin. Nicméně, ten nám ráno moc nepomůže, a my musíme tělo prostě nějak probudit. Rada je jednoduchá! Let the sunshine in – to věděli už dávno! Prostě rozhrňte závěsy, popřípadě otevřete okna a nechte sluníčko, aby vás svými paprsky doslova vytáhlo z peřin a dodalo energii do nového dne.

Pohyb, pohyb a zase jenom pohyb!

Je prokázáno, že lidé, kteří v mládí více sportovali, dosáhli na poli školních výsledků většího úspěchu než ti „lenoši“. Je to z toho důvodu, že paměťová část mozku, která se nazývá hipokampus se aktivuje pohybem. Proto si dejte každé ráno malou rozcvičku a povzbuďte tak krevní oběh a mozku dopřejte nový kyslík.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..