Jak zhubnout přes břicho?


Jak zhubnout přes břicho?
Jak zhubnout přes břicho?

Každý z nás, bez ohledu na pohlaví, čas od času řeší stejný problém a to jak zhubnout přes břicho, aby člověk nevypadal jako nafouklý balon. Ploché bříško by chtěli mít všichni, bohužel ne vždy se to podaří na 100%, ale je dobré, když se povede aspoň trochu zhubnout, čímž se zmenší jeho obvod.

Diety ano nebo ne?

Drastické diety či přehnaně zdravé stravování není nutné, většinou totiž mají spíše opačný účinek. Přestože se podaří zhubnout, následný jojo efekt je nevyhnutelný a jedinec pak po dietě může vážit ještě více, než před dietou. Existuje pár zásad, které stačí dodržet a spolu s pravidelným cvičením půjde břicho dolů.

Hlavní zásada hubnutí bez cvičení

Nejdůležitější a naprosto nejjednodušší zásadou jak zhubnout přes břicho, když se Vám nechce cvičit, je vynechat bílé pečivo a omezit přísun tuku.

Jaké jsou vhodné cviky na hubnutí břicha?

K těm základním patří sklapovačky, které si můžete zacvičit kdykoliv během dne, přičemž záleží jen na vás, jestli budete cvičit jednou denně či pětkrát. Kolik sklapovaček zvládnete, tolik jich udělejte, zbytečně se nepřepínejte. Lepší je udělat jich méně, ale hlavně to musí být pravidelně, nevynechávejte ani jediný den. Pro začátek zkuste 10 sklapovaček každý den a postupně přidávejte dle vašich možností. První výsledky budou znát během několika týdnů.


Vhodná strava pro pravidelné hubnutí

Nečekejte, že zhubnete hned za první měsíc 20 kilo, stačí i 2 nebo 3 kila, důležité je, aby šla váha dolů pravidelně. Pokud však shodíte a pak třeba další 2 měsíce nic, je to známka toho, že je vaše strava pro dietní režim bez účinku a tělu neprospívá.

Co pomůže?

 • jezte pravidelně po dvou hodinách
 • dávejte si menší porce jídla (nesmíte se přejídat)
 • omezte přílohy, část z nich nahraďte zeleninou
 • maso se snažte smažit na minimálním množství tuku (lepší je připravit ho bez tuku v troubě)
 • dodržujte pitný režim
 • pijte čistou vodu, čaje či neslazené limonády
 • kávu omezte na 1 šálek denně
 • alkohol občas nevadí, ale jen malé množství
 • tatarskou omáčku nahraďte bílým jogurtem s kyselou okurkou
 • místo mouky používejte k zahušťování kukuřičný škrob nebo brambory.
 • bílé pečivo vyměňte za žitné.

Nejlépe dieta funguje tehdy, když jíte pravidelně, nehladovíte, ale podaří se vám vyrovnat nejen chutě, ale také živiny. Strava musí být pestrá, bohatá na vitaminy a minerály, ale i další zdraví prospěšné látky. Proto se nevyhýbejte zelenině a ovoci.

Co je důležité?

Každé hubnutí je zásahem do těla, proto se musí ti jedinci, kteří se léčí s nějakým onemocněním (např. diabetici či kardiaci), vyvarovat přehnané námaze či nevhodné stravě. Zbytečně se nepřetěžovat, cvičit pomaleji a navyknout tělo na pravidelný přísun stravy, aby si nedělalo zbytečné zásoby a tím nepřibíralo na váze. Když k tomu ještě přidáte pravidelné procházky, uvidíte, že zhubnete, i kdyby to bylo jen pár kilo.

 
21Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..