Jak získat pilotní průkaz?

Jak získat pilotní průkaz?
Pilot
Jak získat pilotní průkaz?

Fascinuje vás létání a rádi byste se přidali do řad držitelů průkazů pilotní licence? Pokud nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující manuál. Ve zkratce vám prozradíme vše, co byste měli o cestě k vysněnému PPL vědět.

Létat může téměř každý. Respektive každý, kdo má na licenci finance, čas a zdraví. Prvním krokem je odlétání minimálně 45 letových hodin a souběžné absolvování teoretické výuky. Letecké školy doporučují také samostudium z knihy Učebnice pilota.

Prvnímu sólovému letu předchází získání omezeného průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (vydává Český telekomunikační úřad na základ úspěšně složených zkoušek) a Osvědčení zdravotní způsobilosti. Další podmínkou je uzavření pojištění pilotů.

Jak získat pilotní průkaz?

Zmíněnou pojistku nabízí vybrané pojišťovny – například ERGO – a slouží jako ochrana před škodou způsobenou na vypůjčeném stroji. Online pojištění pro pilota si lze sjednat i přes internet a v případě úhrady platební kartou platí okamžitě. Před sjednáním produktu si nezapomeňte přečíst kompletní podmínky pojištění pilota.

Po absolvování samostatných letů vás čekají závěrečné zkoušky. Ještě před tím se ale budete muset na zkoušky z teoretických znalostí na Úřadu civilního letectví. Další podmínkou je absolvování velkého sólo navigačního letu o délce minimálně 270 kilometru a dvěma plnými přistáními.

V rámci praktické zkoušky, která je pro získání pilotního průkazu nezbytná, vyplníte Záznam praxe letového výcviku a společně s dalšími dokumenty (Zápisník letů, pracovní list žáka) ho donesete na Úřad civilního letectví. Zároveň se domluvíte na termínu zkoušky.

Jak získat pilotní průkaz?

Závěrečná zkouška trvá zhruba hodinu a půl. Examinátor vás může prověřit také v dovednostech nouzového a bezpečnostního přistávání, ale v praxi záleží na libovůli toho, na koho narazíte. Jakmile zkoušku úspěšně složíte, vyplníte Žádost o vydání průkazu způsobilosti letadla a vyzvednete si svůj vytoužený průkaz.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..