Znáte pojmy, které potřebujete k úspěchu ve franšízovém světě?

Znáte pojmy, které potřebujete k úspěchu ve franšízovém světě?
Znáte pojmy, které potřebujete k úspěchu ve franšízovém světě?

Svět franchisingu se stále více skloňuje v podnikatelském prostředí, kde si přejí najít prostor pro novou možnost rozvoje podnikání. Víte, jaké pojmy pro svůj úspěšný start potřebujete?

Co je franchising

Co je vlastně franchising? Jedná se o odbytový systém, který umožňuje uvedení na nové trhy službám, produktům i technologiím. Jedná se o neustálou spolupráci mezi právně i finančně nezávislými podnikateli, kteří spolupracují. Tato spolupráce je oboustranně výhodná a vede k rozvoji obou subjektů.

Kdo je franšízant?

Toužíte po vlastním podnikání? V tom případě byste měli vědět, že se právě stáváte franšízantem. Právě franšízant nebo franchisant je osoba, která je nabyvatelem franšízy. Jedná se tedy o příjemce, který získává od poskytovatele veškeré potřebné znalosti a podnikatelské know-how.

Kdo je franšízor?

Budete nově podnikat v oblasti gastronomie? Nebo vás spíše lákají služby, které můžete poskytovat jiným firmám? V rámci franšízy se můžete stát poskytovatelem i bankovních nebo poradenských služeb. Záleží jen na vás, jakého franšízora si vyberete. Franchisor je tedy franšízový poskytovatel, ten, který vám svou franšízu nabídne.

Co znamená master-franchising?

Hledáte možnost, jak ve svém oboru ještě více růst? Staňte se master-franchisantem. Budete tudíž držitelem tuzemské franchisové licence, kterou vám poskytne zahraniční franchisor. Jedná se o franchising, který je provozován v mezinárodním měřítku a prostředí. Můžete tedy pod sebou mít i další franšízanty. Stále je možné v této formě podnikání získávat nové zdroje příjmů a růstu.

Líbí se vám franchising? Tato forma podnikání s sebou nese minimální podnikatelské riziko a nabízí možnost, jak být úspěšný již od začátků podnikatelské činnosti. Už víte, v jakém oboru se nově budete realizovat? Láká vás prodej produktů, nebo se soustředíte na služby či technologie?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..