Znáte tyto potraviny na podporu produkce mateřského mléka?

Znáte tyto potraviny na podporu produkce mateřského mléka?

Znáte tyto potraviny na podporu produkce mateřského mléka?

Jste unavená, nachlazená nebo procházíte složitým životním obdobím? Podívejte se na pár tipů na potraviny, které vám zvýší produkci mateřského mléka, a vy se tak kromě starostem, které máte, nemusíte obávat o spokojenost svého miminka. Co si tedy dáme?

Už naše babičky to věděly

Již v období šestinedělí, kdy se naše tělo potřebuje co nejrychleji vyrovnat s porodem, si novopečené maminky vařily silný hovězí vývar. Nejen, že vývar z kostí podporuje hojení ran a dodává tělu sílu, ale hovězí maso zvyšuje laktaci. Takže pokud nejste zrovna ve své kůži, je čas na dobrou polévku.

Tuto změnu rozhodně poznáte!

Zejména v období, kdy je maminka vyčerpaná, pokud je její dítě nespavec, nebo prochází nemocí, se hodí mít po ruce zaručenou pomoc, díky které nepřijdete o možnost kojit své dítě. Tato jistota nechutná příliš dobře – jedná se totiž o hořec, který svému jménu dělá skutečně dobrou reklamu. ¨


Hořkou chuť můžete zvládnout, když zapijete rozemletý kořen hořce nápojem, nebo se jí dokonce vyhnout – v lékárnách či v prodejnách s bylinkami a doplňky stravy vám prodají tabletky z hořce, které pouze zapijete.

Síla přímo od zvířat

„Po operaci jsem byla vyčerpaná, ale chtěla jsem dále kojit malou Verunku“, uvedla Petra. „Manžel mi nosil produkty z kozího mléka, a to se na laktaci okamžitě pozitivně projevilo. Dodnes, když se cítím unavená, si dám kozí jogurt, a druhorozený syn má o dostatečný přísun mateřského mléka postaráno.“ Kozí produkty jsou mnohem zdravější než kravské, a kozy, na rozdíl od krav, netrpí rakovinou, takže vstřebáváte nejkvalitnější možné produkty.

Ještě jednu radu pro vás máme na závěr – i když se kojení někdy nemusí dařit, přikládejte miminko k prsu častěji, a produkce mateřského mléka se zvedne. Hlídejte si také pitný režim – vypijte alespoň 2 litry nesycených nápojů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..