Znáte výhody oblečení z lycry?

Znáte výhody oblečení z lycry?
Znáte výhody oblečení z lycry?

Co je vlastně lycra?

Lycra je obchodní název pro elastan. Historie výroby sahá až do roku 1958. Lycra (elastan (spandex) je materiál z polyuretanu a vždy se mísí s přírodními materiály, např. bavlnou.

Lycra je velmi pevný materiál, který je opravdu elastický a lze ho natáhnout až na šestinásobek původní délky. Jeho výhoda však je, že se nejen natáhne, ale zase smrskne zpět. Představte si oblečení, které lycru neobsahuje a je z čistě přírodního materiálu.

To jsou ta stará vytahaná trika, která mají cípy od pověšení za kolíčky, schnou dlouhé hodiny, váží mokré asi metrák a není nic příjemného na představě, že byste v této mokré hroudě měli být celý den.

Výhody Lycrového oblečení

Lycrové oblečení si drží tvar a je velmi příjemné na nošení. Největší výhodu lycry poznáte při tzv. termoprádle. Příjemně se nosí, odvádí pot a po vyprání je velmi rychle suché, můžete se tedy sportu věnovat takřka ihned znovu.

Lycra se používá i do příměsí neoprenu. Jsou vaší vášní vodní sporty? Vodní lyže, kiteboarding? Určitě vybírejte oblečení na vodní lyže s příměsí lycry. Lycra totiž také chrání před UV zářením a tím zpomaluje stárnutí materiálu i vašeho těla.

Proč vlastně vůbec mít oblečení do vody? Právě proto… Chrání vaši kůži před popáleninami i případnými alergiemi na sluníčko, které jsou provázeny nepříjemnou svědivou vyrážkou.

Nikdo si nechceme pokazit dovolenou, spát v posteli a vlastně skoro bdít v bolestech, druhý a třetí den si neužít vůbec nic ze strachu, že spáleniny budou ještě horší. Lycrové oblečení zachytí až 90 % slunečních paprsků, a to vám dává naději si dovolenou užít od začátku do konce.


Je vám v klasickém neoprenu horko, asi ano, je to normální jev, ale pokud si vyberete oblečení z lycry, těchto starostí se zbavíte jako mávnutím kouzelného proutku.

Znáte výhody oblečení z lycry?

Lycra je totiž opravdu rychleschnoucí, rychle se z ní odpařuje voda, proto dochází k ochlazovaní. V designovém kousku z lycry vám bude prostě fajn. A co je nejlepší, bude vám fajn po mnoho sezón. Oblečení z lycry se opotřebovává velmi pomalu. Výhodou je také to, že brání menšímu mechanickému poškození, chrání vaše tělo při kontaktu s pískem a kameny.

Jaké oblečení z LYCRY si vybrat?

Vodní sporty pro vás mohou být letní aktivita, nebo si je naopak chcete užívat celoročně. Od toho se odvíjí vaše výbava.

Zimní vodní radovánky si určitě více užijete v lycrovém oblečení, které svojí tloušťkou odpovídá a také má speciální úpravu, aby se voda vůbec nedostala na vaše tělo.

Pokud je vaším koníčkem jen letní kiteboarding, paddleboard, windsurfing, můžete sáhnout po lehčích materiálech, které vás ochrání před sluníčkem, odvedou horkost těla a budou jako vaše druhá kůže. Podívejte se do nabídky skvělých a stylových obtáhlých i volných lycrových kousků pro muže i ženy.

Jestli zatím vodním sportům neholdujete, vyberte volnější materiály, které budou zároveň i módním doplňkem a nikdo nepozná, že máte oblečené triko do vody. Budete mít velkou ochranu a všichni vám budou závidět vaši rozesmátou tvář, když budou potají skučet se spálenými rameny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..