Co způsobuje přibývání šedin?

Co způsobuje přibývání šedin?

Co způsobuje přibývání šedin?

Když to vezmeme z obecného hlediska, tak se první stříbrné vlasy nejčastěji objevují kolem 30. roku života. Ovšem existují i výjimky, u kterých je to už ve dvaceti letech. Pokud jste i vy začali šedivět dříve, než je zdrávo, může to být z mnoha důvodů. Ve většině případů je na vině životní styl, ale klidně i prostředí, kde žijete.

Stres je nepřítel

O tom, že má stres přímou spojitost s tvorbou šedin, není pochyb, neboť to potvrzují mnohé lékařské studie. Díky působení stresu dochází k vyčerpávání kmenových buněk vlasových folikulů, které následně ztrácí pigment. V některých případech mohou být příčinou dřívějších šedin i zdravotní problémy. Sem patří onemocnění štítné žlázy, nebo také potíže s podvěskem mozkovým, jež produkuje hormony.


Nedostatek vitaminů

Co se týká vitaminů a vlasů, pak za předčasnými šedinami může stát i chybějící vitamin B12, který se vyskytuje v mléce, mase a vejcích. Vyšší riziko tak hrozí u vegetariánů či veganů, ale také u žen, které berou antikoncepční tablety. Stejně tak u jedinců, jež mají žaludeční a střevní problémy, tehdy totiž střeva nejsou schopna vstřebat dostatečné množství vitaminu B12.

Cigarety

Jestliže holdujete kouření, pak je to jedna z nejhorších věcí, kterou svému tělu můžete provést, zejména pak pokožce a vlasům. Pravděpodobnost předčasně šedivých vlasů je čtyřikrát vyšší, než je tomu u nekuřáků. Působením nikotinu se totiž snižuje produkce melaninu, jenž dodává barvu vlasům.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..