Způsoby, jak využít kávovou sedlinu po celém domě


Způsoby, jak využít kávovou sedlinu po celém domě
Způsoby, jak využít kávovou sedlinu po celém domě

Káva má mnoho prokazatelných pozitivních zdravotních účinků – nižší riziko vzniku rakoviny, srdečních chorob a Alzheimerovy choroby – stejně jako nižší riziko deprese. Ovšem v kávě skrývá ještě více sil, kromě zdravotních výhod, energie a dobré chuti. Věřte tomu nebo ne, káva je také velmi užitečná z hlediska vaší domácnosti.

Odpuzuje hmyz a škůdce

Káva obsahuje diterpeny, které mohou být  toxické pro hmyz. Proto můžete pomocí kávové sedliny odpuzovat komáry, ovocné mušky, brouky a další škůdce. Jednoduše vysypejte sedlinu venku poblíž míst k sezení nebo si tam položte šálek kávy. Abyste zabránili hmyzu v přístupu k vašim rostlinám, položte sedlinu kolem stonků – vytvoří  bariéru proti hmyzu a slimákům.

Udržuje řezané květiny stále čerstvé

Pokud chcete, aby vaše květiny zůstaly čerstvé déle, můžete zkusit nalít zředěnou kávu do vody ke květinám – dodá rostlinám  vzpruhu. Je to pravděpodobně kvůli dusíku, hořčíku a draslíku v uvařené kávě. Ale nelijte koncentrovanou kávu, může být příliš kyselá.

Zbavte koberec zápachu z domácích mazlíčků

Vložte trochu usušené kávové sedliny do filtru, filtr nahoře zavřete a položte na skvrnu od domácího mazlíčka. Můžete vyrobit několik těchto „kávových bomb“, které pokryjí větší plochu. Nechte je působit přes noc. Pokud potřebujete „navonět“ celý koberec a máte kvalitní vysavač, můžete jen posypat kávu kolem a další ráno ji vysát.


Způsoby, jak využít kávovou sedlinu po celém domě

Účinkuje na usazenou špínu v hrncích a pekáčích

Textura kávové sedliny je skvělá pro drhnutí těžko čistitelných nádob a pánví. Na houbičku prostě dejte trochu sedliny a nádobí umyjte jako obvykle. Nezapomeňte to dobře umýt.

Při náledí použijte kávovou sedlinu

Káva je skvělá náhrada za sůl, protože kávová sedlina je ekologičtější a nezpůsobuje žádné poškození životního prostředí. Káva díky své konzistenci také vytváří tření, takže je méně pravděpodobné, že uklouznete.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..