Co s bílky z vajec


Co s bílky z vajec

Blíží se Vánoce a s nimi i čas vaření a pečení. Určitě každý rok řešíte, co udělat se zbylými vaječnými bílky. V následující článku Vám poradíme pár typů, jak vaječné bílky zužitkovat a to nejen o vánocích.

1. Zmražení

Vaječné bílky si můžete zamrazit a nechat na potom, pokud víte, že je budete na něco potřebovat.

2. Pečivo a sušenky

Z bílků si můžete upéct různé čajové sněhové pečivo, vaječné rolády, kokosky, biskupský chlebíček, oblíbené makronky, ořechové řezy a podobně.

3. Lehká dietní omeleta

Omeleta z bílků je velice dietní záležitost. Připravte si ji jako klasickou omeletu, do bílků můžete přidat i vejce se žloutkem. Přidejte oblíbené ingredience a lehká, dietní večeře je na světě.

4. Bílková poleva na perníčkyCo s bílky z vajec

Pokud pečete perníčky, je tohle řešení využití bílků jasná volba. Přidejte cukr a kapku citronové šťávy a můžete začít zdobit.

5. Pomazánka

Bílky uvaříme (jako ztracená vejce) a nasekáme na drobno. Přidáme pomazánkové máslo, cibuli, čabajku nebo suchý salám, kyselou okurku, dochutíme solí, pepřem a octem. Vše důkladně promícháme a namažeme na pečivo.

6. Turecký med

Pokud jste v kuchyni jako doma a máte určité zkušenosti a znalosti, můžete si z bílků vyčarovat domácí turecký med.  K jeho přípravě budete potřebovat kromě bílků ještě cukr, med a ořechy.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..