Co na bolest v krku


Co na bolest v krku

Nadešel čas nachlazení a viróz, se kterými je spojená i velice nepříjemná boles a škrábání v krku. V následujícím textu Vám poradíme pár základní kroků, jak se jí co nejlépe a co možná nejrychleji zbavit.

Čaje z bylinek:

Z těchto bylinek si vařte čaje a odvary a uvidíte, že bolest a škrábání v krku velice rychle ustoupí. Navíc jimi podpoříte i obranyschopnost organismu. Výborné a vhodné jsou především s medem, který na bolest v krku také pomáhá. Čaje pijte teplé, nikoliv však horké.

  1. Mateřídouška úzkolistá
  2. Šalvěj lékařská
  3. Jitrocel
  4. Echinacea
  5. Zázvor
  6. Řepík lékařský
  7. Máta peprná
  8. Heřmánek lékařský

Kloktadla

Z výše uvedených bylinek si můžete připravit silný odvar a jím kloktat několikrát denně. Kloktání bolest v krku zmírňuje a antiseptické účinky bylinek ničí bakterie a viry. Nejlépe se pro kloktání hodí směs lékořice, malinového listí a amerického jilmu. Odvar nesmí být horký, doporučuje se spíše vlažný.

Tablety

Lékárny nabízejí nepřeberné množství různých na jazyku rozpustných tablet a pastilek. Jsou velice dobré, pokud nemůžete nemoc vyležet v posteli a často si vařit čaje z bylinek. O nejvhodnější alternativě se poraďte s lékárníkem, který Vám vybere nejvhodnější typ pastilek. Po užití pastilek nějakou dobu nejezte ani nepijte, aby jste léčivé látky z krku neodstranili.

SprejeCo na bolest v krku

Kromě pastilek v lékárně seženete také ústní spreje s léčivým přípravkem, který díky speciální hubici dávkovače aplikujete přímo na místo bolesti. Tyto spreje nejen léčí, ale také tlumí bolest a tak se Vám okamžitě po aplikaci znatelně uleví. Aplikaci provádějte několikrát denně, podle návodu na obalu.

Návšteva lékaře

Pokud u Vás bolest v krku ovšem přetrvává několik dní, nebo se dokonce i zhoršuje, měli byste určitě navštívit lékaře, který Vám naordinuje správnou léčbu. Někdy totiž bylinky a domácí léčení prostě nestačí. Lékař Vám předepíše léky nebo antibotika, která sice nejsou pro organismus žádná výhra, ale zánět spolehlivě zlikvidují.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..