Jak na unavené oči?

Jak na unavené oči?

Jak na unavené oči?

Krásné a zdravé oči, které nebudou hyzděny zašedlou kůží, a tmavými kruhy pod očima by si přál každý. Pokud jim budete věnovat potřebnou péči a dopřejete jim dostatečný odpočinek, pak toho lze velmi snadno dosáhnout.

Pro každou z Vás jsou oči tím nejvýraznějším z celého obličeje, je to první věc, které si na Vás každý všimne. Důležité je, abyste jim věnovali takovou péči, aby nebylo nutné nanášet na ně několik vrstev líčidel a skrývat tak případné nedostatky.

Salátová okurka a heřmánek

Pokud si uvaříte heřmánkový čaj, ze kterého si pak uděláte obklad na oči, určitě budete s výsledkem spokojeni. Stačí jen heřmánek zalít horkou vodou a nechat vychladnout, mezitím se bylinky vyluhují a Vy už je pak jen přecedíte, do nálevu namočíte jemný malý bavlněný ručník, trochu vyždímáte tak, aby nebyl úplně suchý, ale také z něj nesmí odvar stékat, položíte na oči a budete odpočívat, zatímco bude heřmánek působit.

Podobně jako heřmánek Vám pomůže také salátová okurka. Ukrojte z ní dva silnější plátky, na každé oko položte jeden plátek a nechte působit po dobu 10 – 15 minut (nebo do té doby, až bude mít okurka pokojovou teplotu).

Chladivý obklad

Unavené (zarudlé) oči mohou mít spoustu příčin, jako zánět spojivek, alergie a podobně. Pokud to ale není nic z toho, je dobré si připravit chladivý obklad z obyčejné vody, který očím pomůže. Voda dodá očím vlhkost, chlad zase stáhne cévy.


  • Oblíbený je také odvar ze světlíku lékařského. Do hrnce dejte 2 lžíce sušeného světlíku, zalijte 500 ml vody a nechte 10 – 15 minut probublávat. Odstavte, nechte odvar vychladnout a pak ho teprve sceďte. Použijte bavlněný ručník nebo kousek bavlněné látky, namočte do odvaru, vyždímejte a přiložte jako obklad na oči.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..