Co je dobré vědět o oleji?


Co je dobré vědět o oleji?
Co je dobré vědět o oleji?

Správné uskladnění oleje je stejně důležité, jako znát jeho způsoby použití a spoustu dalšího. Co s nimi? Jak je správně zužitkovat? To Vám trochu přiblížíme.

Jak skladovat olej?

Každý olej má na svém obalu vyznačenu minimální trvanlivost, která se dá o něco prodloužit, pokud budete olej skladovat správně a vše dodržíte na 100%.

Co je důležité?


  • Nikdy nesmíte olej postavit na přímé slunce
  • Olej vždy skladujte v temnu
  • Skladovací teplota musí být do 20°C

Masážní olej

  • Pokud si přejete udělat masáž sobě a partnerovi, udělejte si nejdříve test, jak bude Vaše pokožka na olej reagovat, nejlépe když trochu nanesete na předloktí. Je to prevence, jak předejít případným alergickým reakcím. Jestli se na kůži objeví zarudnutí či pupínky, zkuste raději jiný olej.

Čtěte údaje na obalu

Až půjdete na nákup, dobře si prohlédněte to, co je uvedeno na obalu dříve, než si olej koupíte. Vždy kupujte 100% přírodní olej. Je-li na obalu napsáno, že je jen 95%, je to známka toho, že těch zbývajících 5% tvoří syntetické přísady, které mohou mít negativní vliv. Často vyvolávají migrénu a hlavně nežádoucí alergické reakce.

Vyrobte si směs

Můžete různě kombinovat oleje, které máte doma. Nikdy by však směs neměla obsahovat více než 5 druhů oleje. Základ je tvořen nějakým neutrálním olejemkokosovým či olivovým, to už záleží na Vás, k tomu stačí přidat vždy několik kapek dalšího druhu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..