Jak sušit jablka v sušičce?


Jak sušit jablka v sušičce?

Máte velkou úrodu jablek a už nevíte co s nimi? Zkuste si je místo klasického zavařovaní nasušit. Vzniknou Vám výborné a zdravé křížaly, které můžete dětem přibalit na svačinku, nebo je pojídat u televize místo nezdravých pochutin. V tomto článku se seznámíme se sušením jablek v sušičce.

Jak sušit jablka v sušičce?Postup:

Zralá jablka si dobře omyjeme a oloupeme, pokud ale mají hezkou slupku, nemusíme je loupat. Z jablek ostraníme jadřinec a nakrájíme na tenká kolečka, zhruba okolo 3 mm. Čím máme tenčí plátky, tím rychleji se nám křížaly usuší. Takto nachytané plátky jablek poklademe na plata sušičky a nastavíme ji na teplotu, která je uvedena v tabulce v návodu sušičky. Každé ovoce se totiž suší na jinou teplotu. Sušení jablečných křížal trvá zhruba 8 hodin, záleží na výkonu Vaší sušičky.


Rady a tipy:

  • Sušte jen zdravé a zralé ovoce, které není nahnilé, ani moučné a zcvrklé.
  • Pokud chcete mít jablečné křížaky krásně bílé, před sušením je namočte na chvíli do roztoku z jednoho litru vody a dvou lžiček kyseliny citronové.
  • Tenčí plátky jablek budou po usušení křupavé, silnější zase krásně šťavnaté.
  • Po usušení křížaly skladujte na suchém, chladném a temném místě v uzavřených dózách, aby se k nim nedostala vlhkost. Pak by Vám mohly zplesnivět.
  • Usušené křížaly se hodí jak k přímé konzumaci, tak i k přípravě čajů, buchet, kaší a müsli.Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..