Jak poslat balík


Jak poslat balík
By: Marcel van Schooten

Potřebujete poslat balíček Českou poštou, ale nevíte, jakou službu zvolit? Poradíme vám, jak se v jednotlivých možnostech orientovat. Vždy záleží na rozměrech zásilky, její hmotnosti a hodnotě.

Obyčejný balík

Nelze pojistit a vzhledem k ceně služby se jeho poslání moc nevyplatí.

Doporučené psaní

Jestliže máte drobný předmět, který váží do dvou kilogramů, tak můžete zásilku poslat jako Doporučené psaní. Maximální rozměry jsou 50 x 25 x 5 cm. Zásilka nejde pojistit, od pošty je v případě ztráty vyplacena částka ve výši 680 Kč.

Doporučený balíček

Pokud již přesáhnete některý z rozměrů Doporučeného psaní (nejčastěji 5 cm), tak můžete zvolit Doporučený balíček. Parametry jsou stejné, maximální hmotnost 2 kg a automatické pojištění na 680 Kč. Žádný z rozměrů nesmí přesáhnout 60 cm a součet všech tří může být maximálně 90 cm.


Cenný balík

Tento typ balíku použijte v případě, že vaše zásilka váží více jak dva kilogramy, nebo pokud ji potřebujete pojistit na vyšší částku než 680 Kč. Jestliže máte zákaznickou kartičku České pošty, tak je výhodnější sáhnout po Balíku Do ruky nebo Na poštu.

Balík Do ruky a Na poštu

Tyto balíky mají výhodu, že pošta by je měla doručit do druhého dne, pokud tedy na něco spěcháte, je to jasná volba. Maximální hmotnost je až 50 kg (Balík Do ruky) a 30 kg (Balík Na poštu). Balík lze pojistit na 50 000 Kč (možné navýšení až na 100 000 Kč). Můžete tam uvést telefonní číslo příjemce a budou mu chodit textové zprávy o pohybu balíku. Balík Na poštu je doručen na vybranou pobočku pošty, kde si jej může adresát vyzvednout. Pro získání výhodnější ceny za službu se vyplatí mít zákaznickou kartičku České pošty.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..