Jaké bylinky při horečce


Jaké bylinky při horečce
Jaké bylinky při horečce

Nechcete-li horečku řešit léky nebo chcete-li léčbu léky urychlit a podpořit, je dobré kromě zvýšení příjmu tekutin, diety, klidu na lůžku, studených zábalů https://www.bezvarady.eu/jak-spravne-de-studeny-zabal či doplňování vitamínu C, sáhnout po bylinkách, přesně tak jak to dělávaly naše babičky.

Jaké bylinky použít?

K léčbě horečky jsou nejlepší šípky, černý bez, květ lípy, šalvěj lékařská, heřmánek pravý, zeměžluč okolíkatá, třapatka nachová (echinacea) a česnek medvědí.

Jak bylinky použít?Jaké bylinky při horečce

Čaje

2 čajové lžičky sušených drcených šípků nechte projít varem ve 200 ml vody, vyluhujte a popíjejte horké.


1 čajovou lžičku květu černého bezu a 1 čajovou lžičku květu lípy obecné přelijte vroucí vodou, 10 minut vyluhujte, sceďte a oslaďte medem. Tento čaj je vhodný zvláště při horečkách z nachlazení.

2 čajové lžičky šalvěje lékařské a 2 čajové lžičky heřmánku pravého přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte, sceďte a vypijte 3 šálky denně.

1 polévkovou lžíci zeměžluči okolíkaté přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte, sceďte a pijte 3 šálky denně před jídlem. Tento čaj není vhodný pro děti.

Tinktury

Do sklenice vody nakapejte 50 kapek tinktury třapatky nachové, vypijte a dále pijte každou hodinu sklenici vody s 10 kapkami tinktury.

Jaké bylinky při horečceDo sklenice vody nakapejte 20 kapek tinktury z česneku medvědího a pijeme 3 sklenice denně. Tato tinktura je kromě horečky výborná i na likvidaci zánětů v těle.

Bylinky i tinktury zakoupíme v lékárně nebo prodejnách s bylinkami a zdravou výživou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..