5 super tipů, které by vám poradila každá Italka!


5 super tipů, které by vám poradila každá Italka!
5 super tipů, které by vám poradila každá Italka!

1. Olivový olej

Všimli jste si někdy, jak mají Italky krásné a husté hřívy? Věřte, že zdaleka nejenom za touhle krásou stojí olivový olej! Existuje mnoho způsobů, jak ho používat – ať už například jako zábal na vlasy, tak do salátů či jiných pokrmů, vždy si najde cestičku, jak vám pomoci ke krásné pokožce a zdravému tělu.

2. Víno

Nebojte se si dát sklenku vína klidně i během dne. V Itálii je to naprosto běžné! Nemyslete si ale, že všichni jej pijí jenom proto, že jim chutná! Víno je totiž přirozený zdroj mnoha antioxidantů a také nejlepším přírodním antidepresivem. Nesmíte to s ním ale samozřejmě přehánět! Doporučená denní dávka pro ženy jsou dvě deci denně!

3. Káva

V Itálii pijí kávu všichni, dokonce i děti! A to z toho důvodu, že skvěle posiluje srdce a cévy, podporuje krevní oběh a trávící systém. Za každým jídlem byste si tady měli dát silné černé espresso. Ale pozor, maximálně čtyři kávy denně!5 super tipů, které by vám poradila každá Italka!


4. Citrony

Doplňte svou chybějící energii! Stačí, abyste si každé ráno po probuzení dali perlivou vodu s vymačkaným citronem. Velký příjem Vitamínu C vaše tělo prakticky okamžitě probudí, a hlavně nabudí do dalších hodin. Voda s citronem je také vhodná, pokud máte podrážděný žaludek, zvracíte nebo máte prostě jenom kocovinu. A pokud vás bolí hlava, není nic lepšího než si přidat trochu citronové šťávy do vaší kávy.

5. Vitamin D

Jak je známo, největším zdrojem Vitaminu D je slunce. Ale ještě známější fakt je, že není zdravě vystavovat se jeho paprskům mezi dvanáctou a šestnáctou hodinou odpolední. Ale takový podvečerní „dýchánek“ na slunci, dovede doslova zázraky. Ať už venku nebo jenom na balkoně, kdekoli se můžete slunci vystavit, udělejte to! Čím víc slunce, tím víc životní energie. A to neplatí pouze v Itálii, to platí naprosto všude!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..