Jak se bránit rýmě a nachlazení? Vyzkoušejte rýmovník

Jak se bránit rýmě a nachlazení? Vyzkoušejte rýmovník

Jak se bránit rýmě a nachlazení? Vyzkoušejte rýmovník

Obzvlášť v podzimním období nás více trápí nepříjemné nachlazení. Vyzkoušejte v boji proti rýmě a kašli zázračnou bylinku zvanou rýmovník.

Co je to rýmovník?

Rýmovník patří mezi velmi aromatické rostliny, vyskytuje se u něj řada příznivých účinků na náš organismus. Jedná se o bylinu s vejčitými listy, které jsou pokryty drobnými chloupky. Další názvy, které můžete slyšet, jsou molice nebo mexický eukalyptus. Má příjemnou vůni po mátě v kombinaci s meduňkou. Jeho výhodou je nenáročné pěstování.


Jak se bránit rýmě a nachlazení? Vyzkoušejte rýmovník

Využití rýmovníku

Tato bylina vám může pomoci s mnoha problémy. Nejjednodušší možností při nachlazení a rýmě je uštípnout lístek, zlomit ho a přičichávat, takováto snadná terapie vám uleví od nepříjemného zahlenění. Další možností je také nechat výluh na topení, aby se silice uvolňovaly do celé místnosti, ocení to především astmatici. Vhodné je také vnitřní užití, z rýmovníku si uvaříte čaj, který pomůže proti bolesti hlavy, vysokému tlaku a nachlazení, ale je vhodný také proti trávicím potížím. Díky své vůni může uvolnit také od stresu a únavy, celkově má na naše tělo zklidňující účinky.

Domácí sirup

Jestliže se rozhodnete pro výrobu tohoto sirupu, získáte tak skvělou prevenci pro období, kdy je imunita náchylnější, ale pomůže vám také s již probíhajícími problémy. Příprava je velmi jednoduchá. Stačí nakrájet propláchnuté lístky rýmovníku společně s několika kolečky citronu. Do dokonale čisté sklenice pak vrstvěte lístky s citrony a cukr. Poté nechte několik týdnů stát, aby se cukr rozpustil a rýmovník uvolnil důležité látky. Poté již stačí jen směs přecedit a výsledný sirup uchovávat v chladu.

Rýmovník je nenáročnou rostlinou, která krásně provoní váš byt, a navíc pomůže s neduhy chladného počasí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..