5 věcí, které mohou způsobit bolesti dolní části zad a jak se jim vyhnout


5 věcí, které mohou způsobit bolesti dolní části zad a jak se jim vyhnout

Pokud vás bolí často záda, nejste sami. Polovina pracujících lidí zná nepříjemné bolesti v dolní části zad. A ačkoli se mnoho lidí rozhodne pro léky na zmírnění bolesti, není to vždy nejúčinnější způsob řešení. Ve skutečnosti nám změna některých věcí, které děláme každý den, může pomoci vyřešit problém v jeho začátcích.

Nosíte těsné sukně a vysoké podpatky

I když těsné sukně jsou sexy, mohou vám také způsobit bolestivé záda. Těsné sukně mohou omezit pohyb v bocích, což způsobuje namáhání páteře. Totéž se stane, když si obujete vysoké podpatky: tyto boty umístí vaše chodidla do nepřirozené výšky, což následně způsobí posun svalů v dolní části zad. Chcete-li si užít módu, aniž byste obětovali své zdraví, rozhodněte se pro sukně, které vašim nohám umožňují volný pohyb, a vyberte si boty s nízkými podpatky.

Často pijete sodovku

Popíjení sladkých nápojů není nejzdravější způsob, jak si udržet hodně energii, a kromě mnoha dalších zdravotních rizik může také zhoršit bolesti zad. Zvyk pít sladkou sodu může vést k ledvinovým kamenům, které mohou způsobit silné bolesti v zádech. Pití sycených nápojů také vede k uvíznutí plynu v trávicím systému a vyvíjí tlak na páteř. 

Jste ve stresu

Když vaše tělo uvolňuje stresové hormony, způsobí to, že se vaše svaly instinktivně napnou. Napětí svalů zase vede k bolestivým pocitům na krku, ramenou a zádech. 


Spíte na špatném polštáři

Když spíte na příliš velkém polštáři, můžete milovat pohodlný pocit, ale nenávidět výslednou bolest zad. Většina polštářů dává vaši hlavu do nepřirozené polohy, což vyvíjí tlak na krk a páteř, to způsobuje bolest a špatný spánek. Pokud si nedokážete představit spánek bez polštáře, najděte ten, který se přizpůsobí vašim vlastním rozměrům, a položte si další mezi nebo pod kolena. Bylo prokázáno, že tyto spánkové polohy zmírňují tlak na páteř. Kromě těchto 5 věcí využívají lidé také masáž pomocí masážní pistole.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..