Jak na očistu jater?


Jak na očistu jater?
Jak na očistu jater?

Naše játra dostávají každý den řádně zabrat. Pozdní večeře, tučná jídla, alkohol a spousta léků, které polykáte, aniž byste je kolikrát potřebovali, to vše játra zatěžuje. Existuje však řada přírodních pomocníků, které Vám s tímto problémem může pomoci.

Co pomáhá?

Pampelišky – k léčení se používá jejich kořen, ten patří mezi nejlepší prostředky, které pomáhají při zánětu jater a také žlučovodů.

Ostropestřec mariánský – díky obsahu silymarinu je chráněna jaterní tkáň a podporována regenerace buněk. Pokud užíváte léky, které zatěžují játra, pak není na škodu, když si Ostropestřec naordinujete preventivně.


Hořec žlutý – vedle jater, pomáhá také při pálení žáhy. K regeneraci jater užívejte drcený kořen, stačí jen špetka dvakrát denně.

Zelí – šťáva ze zeleniny je pro očistu jater velmi účinná, ale nejlepší účinky má ta z hlávkového zelí, jak z kysaného, tak z čerstvého. Sklenička denně stačí.

Plody Goji – nebo také kustovnice čínská, jak se těmto zázračným plodům říká. Můžete je konzumovat tak, jak jsou, uvařit si z nich odvar či je přidávat do různých pokrmů. Obsahují betakaroten, vitamin C, vitaminy skupiny B a také betain, který podporuje regeneraci jaterních buněk a pomáhá chránit játra proti ztučnění.

V neposlední řadě si můžete připravit i tzv. ovesnou koupel, stačí jen třikrát týdně po dobu 20 minut. Připravte si 1 kg ovesných otrub, promíchejte je a přidejte do vody ve vaně. Poté se do vany ponořte a nechte otruby působit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..