Běžné potraviny, které je lepší nekupovat v supermarketu


Běžné potraviny, které je lepší nekupovat v supermarketu
Běžné potraviny, které je lepší nekupovat v supermarketu

Příjemná atmosféra, výhodná balení a slevy činí ze supermarketu téměř ideální místo pro nakupování. Ale to vše je jen součástí jejich schématu vydělávání peněz. Ne všechny výrobky jsou kvalitní a některé z nich mohou poškodit tělo. Slevy navíc často nejsou vůbec ziskové.

Měli byste věnovat zvláštní pozornost podmínkám skladování a trvanlivosti

Štítek s datem spotřeby krájeného sýra lze snadno několikrát znovu nalepit, dokud výrobek přestane vypadat reprezentativně. K tomu nejčastěji dochází u drahých sýrů, které se prodávají méně často. Je lepší požádat prodavače, aby vám nakrájel kousek z většího kusu sýra.

  • Při výběru mléčných výrobků musíte být opatrnější, upřednostňovat časem prověřené značky. 
  • Plastové pytlíky nejsou nejbezpečnějším obalem. Aby byl produkt zachován, musí prodejci přísně dodržovat dobu použitelnosti a doporučené teplotní podmínky. 

Některé potraviny mohou být pro vaše zdraví nebezpečné

Odborníci nedoporučují kupovat marinované maso, protože obsahuje mnoho přísad a vody. Téměř vždy se jedná o produkt, jehož trvanlivost již vypršela. Přidává se koření, aby zamaskoval nepříjemný. Toto maso lze také změnit na mleté maso na masové kuličky, klobásy a další „hotová“ jídla ze supermarketů.


  • V supermarketech se ptáci často dostanou dovnitř a někdy se tam objeví i hlodavci a kočky. 
  • Majonéza v plastovém obalu. Pokud stěny obalu nejsou dostatečně silné, může nimi pronikat kyslík. Ten reaguje s majonézou, produkt oxiduje a ztrácí svou barvu a chuť. 
  • Datle někdy vypadají leskle a lepkavě, protože jsou nasáklé cukrovým sirupem. Tyto podmínky jsou rájem pro bakterie. A sušené meruňky mohou být jasně oranžové kvůli oxidu siřičitému, což může způsobit bolesti hlavy a bolest v krku. 
  • Mírně solené sledě v plastových obalech a červený kaviár jsou produkty, které by se měly skladovat pouze v oleji. Pokud však uvnitř obalu nebo uvnitř nádoby (s kaviárem) není žádný olej, byla do produktu přidána zakázaná návyková látka zvaná urotropin .
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..