Jak na zrcadla v interiéru?

Jak na zrcadla v interiéru?

Jak na zrcadla v interiéru?

Zrcadla jsou oblíbeným doplňkem každé domácnosti. Ať už samostatná na zdi nebo jako součást šatních skříní a dalšího nábytku. Díky zrcadlům získá vaše obydlí ten správný šmrnc. Musíte s nimi správně zacházet a také je rozmístit dle několika osvědčených pravidel.

Na co se zaměřit?

Správné umístění

Každé zrcadlo umí odrazit jen to, co vidí, proto se musíte postarat o to, aby ukazovalo vše, co chcete vidět, aby vám to udělalo radost a potěšilo. Ideální je, když zrcadlo umístíte tak, aby odráželo například výhled z okna, čímž se umocní dotyk přírody. Může také odrážet krásné předměty, které máte umístěné v jeho blízkosti.

Menší prostory

Pokud se bojíte, že na malém prostoru by zrcadlo překáželo, pak jste na omylu. Naopak, výhodou velkých zrcadel je, že umí vytvořit iluzi hloubky a velikosti v jakémkoliv prostoru, tedy i v malém. Klidně ho jen tak opřete o zeď.

Dominantní bod


Dnešní moderní a minimalistické interiéry často postrádají bod, který by upoutal na první pohled a donutil každého, aby k němu směřoval svůj pohled.  Zrcadlo zasazené v designovém rámu dodá interiéru právě tento bod, čímž vaše obydlí získá punc luxusu.

  • Neváhejte zrcadla umístit i tam, kde se neuvidíte. Vašemu prostoru dodají eleganci a oživí ho. Zrcadla nemusí být jen velká, můžete použít i různá menší provedení. Zkuste třeba několik malých zrcadel za oblíbenou figurkou, čí sbírkou skleniček nebo proti květině, která visí na zdi atd.

Inspirace prostorem

Spousta lidí má ve zvyku umisťovat svá zrcadla jen do koupelny či na chodbu. Neváhejte však velká zrcadla pověsit do obývacího pokoje nebo do jídelny. V těchto prostorech se bude světlo perfektně lámat, čímž získají tyto místnosti jemnější osvětlení.

Není na škodu, když se o vhodném výběru zrcadla poradíte s odborníky, kteří vám poradí, jak velké zrcadlo pořídit, či v jakém stylu. Pouze tak bude váš osobní prostor naprosto dokonalý.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.