Jak předcházet světelné kopřivce?


Jak předcházet světelné kopřivce?
Jak předcházet světelné kopřivce?

Alergie na slunce, jak se často světelné kopřivce říká, může postihnout v podstatě kohokoliv. Není to sice klasická alergie, kterou způsobuje přehnaná imunitní reakce našeho organismu, přesto umí značně znepříjemnit život, neboť má velmi podobné projevy. Rok od roku se navíc počet lidí, kteří světelnou kopřivkou trpí, zvyšuje.

Kopřivka na dovolené

Pokud vás příznaky kopřivky dostihnou na dovolené, může se čas vašeho odpočinku změnit ve velmi nepříjemnou záležitost. Z toho důvodu je dobré, když se ještě před odjezdem informujete, jak správně postupovat, když to potká právě vás. Není totiž nic neobvyklého na tom, že kopřivka postihuje i zcela zdravé jedince, kteří nejsou alergičtí na nic.


Jaká je nejlepší prevence?

Samozřejmě, že úplně nejlepší by bylo, se sluníčku vyhýbat, což jde na dovolené jen velmi těžko, navíc díky sluníčku můžeme načerpat vitamin D (až 80% potřebné denní dávky), který je pro náš organismus nepostradatelný. Naučte se proto používat všechny dostupné ochranné prostředky. Jaké to jsou?

  • Volný a prodyšný oděv
  • Pokrývka hlavy (klobouk, kšiltovku, šátek atd.)
  • Ochranná kosmetika

U kosmetiky je nutné volit vyšší ochranný faktor a zejména kvalitní osvědčenou značku. Levným nekvalitním přípravkům se zdaleka vyhněte.

Spousta lidí se také snaží svou pokožku navyknout slunečnímu záření tím, že se vystavuje horskému slunci či se opaluje v soláriu. S horským sluncem se musí začít v malých dávkách a postupně je zvyšovat. Tuto formu prevence je dobré zahájit zhruba 6 týdnu předtím, než se vydáte na dovolenou.

Poslední, co může v prevenci proti světelné kopřivce pomoci je užívání selenu a beta-karotenu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..