Části těla, které si většina lidí myje špatně


Části těla, které si většina lidí myje špatně

Naše pokožka je domovem přibližně 1,5 bilionu mikrobů. Ale ne všechny jsou pro nás špatné, některé jsou dokonce důležité pro naše zdraví. Proto nepotřebujeme umýt některé části těla mýdlem úplně každý den, jiné však ano.

Nohy

Nohy jsou jednou z částí těla, kterou je třeba  umýt mýdlem. Mnoho z nás však tuto část zanedbává, protože si myslí, že se očistí jen od mýdla a vody, které klouzají po našem těle. Ale v těchto oblastech je houba, která způsobuje plísně.

Proto je důležité nejen si nohy umýt mýdlem, ale každý den si je drhnout pemzou.

Také prostor mezi prsty na nohou by měl být důkladně umytý, bez ohledu na to, jaké boty nebo ponožky nosíte. Abyste zabránili šíření bakterií a choroboplodných zárodků, musíte si prsty na nohou umýt mýdlem a vodou a poté je pečlivě osušit ručníkem.

Zátylek

Tato část těla může být často teplá a vlhká, zvláště pokud máte dlouhé vlasy nebo pravidelně cvičíte. Takové příznivé podmínky mohou lákat pro roztoče a bakterie. Proto může být pro zabránění šíření bakterií zásadní každodenní mytí zadní části krku mýdlem a exfoliační houbou na koupání nebo mokrou žínkou.


Oči

Opláchnutí očí mýdlem není dobrý nápad, protože může poškodit rohovku a bělmo očí. Ale proto mají oči slzné žlázy (žlázy produkující slzy), které jsou zodpovědné za jejich čištění a ochranu před úlomky a jinými dráždivými látkami.

Bezpečným způsobem mytí očních víček a řas je použití neparfémovaného dětského šamponu. Asi půl lžičky šamponu rozmíchejte v šálku teplé vody a namočte do směsi měkkou žínku. Jemně si oční víčka (tam a zpět) otřete žínkou a poté je opláchněte vodou.

Třísla

Třísla by měla být důkladně umyta každý den. Tato část vašeho těla má záhyby, které mohou obsahovat škodlivé bakterie. Ty vedou k zarůstání chloupků, infekcím a zápachu. Slabiny jsou také jednou z nejcitlivějších oblastí vašeho těla a nejúčinnějším způsobem jejich čištění je použití jemného mýdla a žínky.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..