Jak správně držet půst?

Jak správně držet půst?

Jak správně držet půst?

Pokud si rádi dopřáváte dobré jídlo a často se cpete víc, než je zdrávo, měli byste se čas od času postit. Říká se, že když nejste velkokonzumenty tuků a cukrů, stačí jeden den půstu, pokud ano, je to málo. Za jeden den se totiž tělo nemůže zbavit všech látek, které se ukládaly po dlouhá léta.

Většinou náš organismus půst nezvládá, chce to čas, aby si zvykl. Když časem dokážete vydržet jeden den půstu, aniž by Vám bylo nevolno, můžete pak protáhnout půst na dva dny i více. Důležité je, abyste se při půstu cítili fit a byli nadupaní energií, jinak to není ono.


Jednorázový půst se hodí třeba při oslavě narozenin či Nového roku, kdy jíme všechno možné a do těla se nám tak dostane spousta škodlivin. Naopak půst, který se opakuje pravidelně, prospívá tělu více a je také o hodně zdravější. Časem si na něj naše tělo navykne a dokonce mu častější pauzy od konzumace a trávení jídla uleví. Stačí se postit jednou týdně.

Chcete-li držet pravidelný půst, který je často prospěšnější než detoxikace organismu, musíte být zdraví, jinak byste si mohli uškodit. Vždy je lepší se poradit s lékařem, zda je pro Vás půst vhodný.

Závěrem je dobré připomenout, že i když se postíte, nesmíte zapomínat na pitný režim. Takže i když na Vašem jídelníčku není na ten daný den jídlo, musí tam být aspoň pití – čaj, bylinky nebo voda.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.