Jak sušit rajčata?


Jak sušit rajčata?
Jak sušit rajčata?

Máte bohatou úrodu rajčat a už nevíte, co s nimi? Zkuste si je nasušit a pochutnáte si na nich i v zimě. Sušená rajčata se skvěle hodí do sendvičů, na pizzu, k těstovinám ale mlžete si je dát jen tak u televize, místo nezdravých chipsů. V toto článku Vám ukážeme jak na to přineseme pár dobrých rad a tipů.

Jak sušit rajčata?Příprava rajčat

Rajčata na sušení použijte pevnější a ne moc přezrálá. Plody dobře omyjte a osušte utěrkou. Z rajčat odstraňte zelené stopky a překrájejte je na půlky, pomocí lžičky je vydlabejte a odstraňte  semínka a dužinu. Takto připravená rajčátka posolte. Pokud chcete, můžete z rajčat před sušením odstranit slupku, není to však nutné. Pokud chcete urychlit dobu sušení, nakrájejte rajčata na tenčí plátky.


Sušení

Plech si vyložíme pečícím papírem a rajčata na něj naskládáme. Troubu předehřejeme na 60°C a plech s rajčaty do ní vložíme. Dvířka trouby necháme po celou dobu sušení pootevřená, aby měl vlhký vzduch kam unikat a sušení tak bylo rychlejší. Sušení trvá přibližně 10 až 12 hodin.

Usušená rajčata necháme pořádně vychladnout a vložíme je do dobře uzavíratelné nádoby. Pokud chceme, můžeme k nim do nádoby přidat ještě různé bylinky, pepř nebo chilli papričky.

Takto připravená rajčata uchovávejte nejlépe v lednici, kde vydrží až půl roku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..