Které potraviny jsou účinnými přírodními antibiotiky?

Které potraviny jsou účinnými přírodními antibiotiky?

Které potraviny jsou účinnými přírodními antibiotiky?

Chladné počasí s sebou většinou přináší různé nachlazení, chřipky a podobně. Není nutné, abyste hned jak kýchnete nebo zakašlete, běželi k lékaři či do lékárny, raději zkuste některou z potravin, které má většina z nás běžně doma. Uvidíte, že přírodní antibiotika umí stejné zázraky jako tablety, které dostaneme u lékaře (samozřejmě, že při závažnějších případech je návštěva lékaře nezbytná). Které potraviny jsou vhodné?

Česnek

Tento lék sice mnohým lidem nevoní, ale jeho účinek je zaručen. Je schopen přesně zacílit na nežádoucí bakterie a mikroorganismy, které se v našem těle vyskytují. Mimo to umí podpořit kvalitu těch mikroorganismů, jež jsou pro naše tělo naopak zdravé.

Cibule

Má velmi podobné účinky jako česnek, ale o něco slabší. Nejčastěji se při nachlazení nebo kašli používá ve formě cibulového čaje. Můžete z ní připravit lektvar na kloktání použitím cibule a cukru. Dobré je také cibuli nakrájet na drobné kostičky, pokapat medem a nechat pustit šťávu, kterou pak po lžičkách používáte jako medicínu.


Křen

Svou silou nás čerstvě nastrouhaný křen nejen rozpláče, ale může nám pomoci s léčbou ucpaných dutin a také dýchacích cest, neboť umí zlepšit průchodnost krve.

Zázvor

Ten má většina z nás zafixovaný v podobě zázvorového čaje, který pomáhá při chřipce a nachlazení, ale také s posílením našeho imunitního systému. Vzhledem k tomu, že má protizánětlivé účinky, měl by být trvalým vybavením ve vaší domácí lékárničce.

Chilli papričky

Mezi její nejlepší vlastnosti patří bezesporu schopnost stimulovat náš krevní oběh. Díky tomu se jejich antibiotické schopnosti přesouvají v našem organismu rychleji a dříve tak dorazí tam, kde jsou aktuálně potřeba nejvíce.

Kurkuma

Toto koření dokáže účinně zmírnit záněty v těle, stejně tak i případné infekce, které nás často postihují. Velmi prospěšná je zejména těm jedincům, kteří mají časté či trvalé problémy s klouby.

Jablečný ocet

O tom, že mají jablka velmi příznivý vliv na náš organismus, není pochyb, což u jablečného octa platí dvojnásob. Nejen, že je oblíbeným pomocníkem při hubnutí, ale díky obsahu kyseliny jablečné umí účinně bojovat proti bakteriálním a houbovým infekcím.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..