Jak pomáhá zázvor při střevní chřipce?

Jak pomáhá zázvor při střevní chřipce?

Jak pomáhá zázvor při střevní chřipce?

Zázvor snad ani není třeba představovat, neboť jeho léčivé účinky jsou známé již od pradávna. Nejen, že pomáhá při chřipce a nachlazení, ale je účinný na běžné střevní potíže, které jsou výsledkem špatné životosprávy. Zároveň však pomáhá při střevní chřipce.

  • Zázvor můžete používat jak v léčitelství, tak v kuchyni.

Jakým způsobem lze zázvor využít?

  • Čaj – ten je skvělý na virová onemocnění, k těm často patří i průjem, záleží na průvodních příznacích.
  • Sirup – pomáhá proti nadýmání a plynatosti, navíc podporuje peristaltiku střev.
  • Bonbony – ty lze sehnat v prodejně se zdravou výživou. Vhodné jsou třeba při chřipce.

Zázvorový čaj

Nastrouhejte 2 cm čerstvého zázvorového kořene, který nejdříve oloupete, dejte do hrnku, zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 6 až 10 minut vylouhovat, poté čaj vypijte.


Kandovaný zázvor

Oloupejte 1 kg čerstvého zázvoru, nakrájejte na plátky o síle 0,4 cm, dejte do hrnce, přidejte 1 litr vody, přiveďte k varu a povařte po dobu 20 minut. Po uplynutí této doby přidejte 1 kg krupicového cukru, nechte chvilku přejít varem. Nakonec dejte hrnec stranou a nechte odstát 24 hodin. Další den znovu povařte po dobu 20 minut, odstavte a znovu nechte odstát 24 hodin. Třetí den dejte naposledy povařit na 20 minut, poté sceďte a nechte co nejdéle okapat. Jakmile zázvor důkladně odkape, připravte si mísu s moučkovým cukrem a zázvor v něm obalte. Rozložte ho na mřížku nebo sítku a nechte zcela zaschnout. Pokud nechcete, aby byl kandovaný zázvor moc sladký, můžete klidně obalení v moučkovém cukru vynechat. Takto bez cukru bude o mnoho vhodnější.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..