Jaké vitaminy potřebuje pokožka?

Jaké vitaminy potřebuje pokožka?

Jaké vitaminy potřebuje pokožka?

Chladné počasí vystavuje naši pokožku dešti, větru a také chladu. Důležité je, abychom v tomto období tělu dodali všechny důležité živiny. Díky tomu bude pokožka zářit a vypne se. To hlavní je zdravá životospráva a pravidelná kvalitní strava. Pro pokožku je nezbytný dostatek zeleniny, ovoce, bílkovin a tekutin.

Které vitaminy pokožka potřebuje?

Vitamin A

Umí vyhladit vrásky, podpořit tvorbu kolagenu, brání vysoušení pleti a urychluje obnovení kožních buněk. Nejúčinnější je ve formě retinolu, který dokáže bojovat proti stárnutí pokožky. Velmi účinný je také beta karoten, jež pokožku chrání proti volným radikálům a rovněž UV zářením.

  • Zdroj vitaminu A – mrkev, žloutek, meruňky, papriky a žlutý meloun.

Vitamin B

Pomáhá udržet pevné nervy, zmírňuje negativní dopady stresu, brání vysušení pokožky, hojí rány, zpevňuje pleť a mírní její podráždění. Nedostatek vitaminu B se projevuje svěděním pokožky, padáním vlasů, zhoršujícím se akné či bolavými opary. Vhodné je jeho užívání ve formě B-komplexu, kdy vitaminy vzájemně spolupracují.


  • Zdroj vitaminu B – luštěniny, vejce, zelenina, rýže, mléčné výrobky, droždí, slunečnicová semínka a ovesné vločky.

Vitamin C

Díky céčku získá pleť svěží a vypnutý vzhled, zároveň s tím je podpořena tvorba kolagenu. Kůže se lépe prokrví, tím se zvýší přísun živin a pleť se rozjasní. Je to účinný antioxidant, který chrání pokožku před volnými radikály, čímž brání jejímu poškozování. Vzhledem k tomu, že zpomaluje syntézu melaninu, má skvělý účinek proti pigmentovým skvrnám. Chcete-li dosáhnout pozitivnímu výsledku, musíte kosmetiku obsahující vitamin C používat pravidelně.

  • Zdroj vitaminu C – černý rybíz, zelený čaj, citrusy, brokolice, červená paprika a zrníčka hroznového vína.

Vitamin E

Říká se o něm, že je to vitamin krásy. To vše díky tomu, že je to velmi silný antioxidant, jež chrání pokožku proti volným radikálům, zklidňuje jí a rovně napomáhá její rychlé regeneraci. Spolu s vitaminem C má ještě větší účinek, takže je ochrana pokožky lepší. Svými protizánětlivými účinky se hodí při léčbě akné či ekzémů. Éčko pomáhá se zmizením jizev a pigmentových skvrn.

  • Zdroj vitaminu E – špenát, rajčata, mandle, brokolice, olivový olej a semínka slunečnice.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.