Co jsou kalamáry

Co jsou kalamáry

Co jsou kalamáry

Kalamáry jsou živočichové – hlavonožci s úzkým a protáhlým tělem a jsou velice podobní sépiím. Mají deset chapadel opatřených přísavkami, z nichž je 8 a dvě dlouhá, díky kterým si chytají potravu. Kalamáry se vyskytují ve Středomořním moři  a Senegalu. Jsou oblíbenou lahůdkou především v japonské a středozemní kuchyni. Co jsou kalamáry


Použití:

Kalamáry jsou vyhledávaným mořským plodem. Konzumuje se jeho tělo i chapadla. Díky tvaru jeho těla se dá velice dobře plnit. Kalamáry se dají grilovat, smažit v těstíčku, nakládat a nebo servírovat syrové v podobě dnes velice oblíbeného sushi. Jsou ideálním k těstovinám, rizotům, domsalátů, polévek a jinýcj pokrmů, které obsahují mořské plody. Jeho chuť nejlépe vyniká s česnekem, bylinkami, sušenými rajčaty, olivovým olejem a parmazánem.

Jak je nakupovat:

U nás jsou kalamáry k dostání v supermaketech a to hlavně zmražené a nakládané, ale i chlazené, které jsou nejchutnější, ale jdou sehnat velice těžko. Pokud je ovšem seženeme, měli bychom je spotřebovat okamžitě. Čerstvé kalamáry by neměli nijak zapáchat a jejich tělo by mělo být tuhé, bez slizu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.