Jak udělat mandlové rohlíčky?

Jak udělat mandlové rohlíčky?

Jak udělat mandlové rohlíčky?

Sváteční pečení je v plném proudu a hospodyňky se předhánějí v tom, která z nich upeče více druhů vánočního cukroví. Vedle vanilkových rohlíčků se těší velké oblibě také mandlové. Všude můžete najít spoustu receptů pro přípravu mandlových rohlíčků, jeden takový jsme si pro vás připravili i my.

Co budete potřebovat?

  • 200 g změklého másla
  • 250 g hladké mouky
  • 70 g moučkového cukru
  • 100 g loupaných mletých mandlí

Na dohotovení: vanilkový a moučkový cukr na obalování.


Připravte si mísu, do které prosejte hladkou mouku, moučkový cukr i mleté mandle. Přidejte na menší kousky nakrájené máslo a důkladně zapracujte do sypkých surovin, až vznikne hladké těsto. Jakmile je těsto hotové, zabalte ho do potravinářské folie a dejte do lednice odležet na 30 až 40 minut.

Jakmile těsto odleží, tak ho znovu propracujte a poté rozkrájejte na malé dílky. Každý dílek vyválejte do válečku, ten pak zatočte a vytvarujte z něj rohlíček.

Plech vyložte pečícím papírem a vyskládejte na něj připravené rohlíčky. Troubu předehřejte na 180°C a vložte do ní plech rohlíčků zhruba na 10 až 12 minut (záleží na troubě). Upečené rohlíčky nechte chvíli vychladnout na plechu, ale zase ne úplně, aby se daly ještě teplé obalit v moučkovém cukru, který smícháte s vanilkovým cukrem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.