Jaké triky pomohou s hubnutím?


Jaké triky pomohou s hubnutím?
Jaké triky pomohou s hubnutím?

Spousta lidí spoléhá na hubnutí formou drastických diet, které však zbytečně zatíží organismus a ve většině případů se těžce shozená kila ihned vrátí díky jojo efektu. Chcete-li opravdu zhubnout, pak se snažte postupovat pomalu a dělat co nejméně změn, tím svou šanci na zhubnutí značně zvýšíte.

Zapomeňte na zaručené diety, zázračné koktejly i tablety na hubnutí a zkuste změnit svůj životní styl a zpestřit váš nudný jídelníček plný nezdravých pokrmů. Co pro sebe můžete udělat?

Čas spánku

Naučte se odpočívat, přestaňte zbytečně ponocovat a snažte se usínat i vstávat ve stejnou dobu. Jestliže se člověk dobře vyspí, pak má hodně energie a ve všem se mu daří. Různé studie tvrdí, že nejvíce jsou obezitou postiženy ženy, které spí minimálně.

Správná snídaně

První jídlo dne, kterým snídaně bezesporu je, by mělo být zdravé, vydatné a hlavně pravidelné. To je zárukou toho, že získáte potřebnou energii k nastartování dne. Zapomeňte na rohlíky a podobně, místo toho zkuste ovesné vločky a celozrnné produkty.

Středomořská kuchyně

Je známo, že obyvatelé Středomoří jsou ve vynikající kondici, jež je neopouští ani ve vysokém věku, kterého se dožívají. Za to vděčí místní kuchyni, protože je bohatá na ovoce, zeleninu, ryby, maso vysoké kvality, olivový olej, celozrnné pečivo a mléčné produkty vysoké hodnoty. Strava je velice pestrá, chutná a snadno se přizpůsobí každé sezóně.


Dopřejte tělu vlákninu

Tělo vlákninu potřebuje nejen proto, že umí zasytit, ale také pomáhá s čištěním střev od škodlivých látek. U nás není vláknina v pokrmech tolik zastoupena, což je také důvod, proč se stále umísťujeme na předních místech v žebříčku výskytu srdečně cévních chorob, a také rakoviny tlustého střeva. Váš jídelníček by měl obsahovat dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva, ořechů a mandlí, což jsou nejbohatší zdroje vlákniny.

Hýbejte se

Pohyb je pro tělo důležitý, proto se snažte hýbat každý den. Neznamená to, že musíte hned začít dřít v posilovně, stačí i svižná chůze do schodů místo výtahu či jízda na kole místo auta. Skvělé je také různé cvičení, tanec, jóga nebo pilates. Když budete cvičit, poraďte se s odborníkem, jak se před cvičením stravovat.

Sůl nahraďte bylinkami

Sůl je pro naše tělo nezbytná, avšak nadbytek soli nám neprospívá. Do doporučené denní dávky musíte započítat vše, co jíte, protože sůl je třeba v pečivu, uzeninách, polotovarech a podobně. Naučte se sůl nahrazovat čerstvými bylinkami a kořením. Z bylinek je vhodná bazalka, dobromysl nebo tymián.

Omezte kávu

Kávy se sice většina lidí nechce vzdát, ale snažte se vypít maximálně dva šálky za den, navíc ten druhý mějte vypitý nejdéle do 14 hodin. Ke každé kávě je dobré vypít sklenku vody, jež se nebude započítávat do pitného režimu. Kdo nepije kávu, může si dát meltu, různé kávovinové směsi atd.

Pravidelná strava

Dodržujte pět jídel každý den v tříhodinovém intervalu. Pokud se vám to nedaří, nastavte si vždy po třech hodinách budík, který vás upozorní, že je čas jídla. Za nějaký čas si tělo zvykne a samo se připomene, kdy má jíst. Nebudete mít neustálý pocit hladu a přestanou vás trápit chutě na sladké.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..