Co je Pilates?


Co je Pilates?
Co je Pilates?

Pilates je velmi moderní a oblíbená metoda cvičení, jejímž zakladatelem je Joseph Pilates. On sám na tom nebyl zdravotně nejlépe a s touto metodou začal proto, aby se zbavil nesnesitelných bolestí zad a také astmatu jednou provždy.

Z toho důvodu je cvičení vhodné zejména pro ty jedince, kteří mají nějaké zdravotní problémy, nebo bojují s nadváhou, zároveň však slouží jako vhodná prevence.


Jak na to?

  • Principem pilates jsou pomalé protahovací cviky. Ty dokážou svalům navrátit ztracenou sílu a pružnost.
  • Jednotlivé cviky, ať protahovací či posilovací, provádíte vsedě, vstoje a také vleže, k čemuž použijete podložku.

Výhody pilates

  • To nejlepší na pilates je, že se Vaše tělo zpevňuje zevnitř. Začnete tak vnímat i ty svaly, o kterých jste ani nevěděli, že existují (např. bránice či pánevní dno), po tomto cvičení o nich rozhodně vědět budete.
  • Díky cvičení se Vám zpevní zádové svaly, které dostávají zabrat díky neustálému sezení u počítače. K tomu si zpevníte bederní, hýžďové, stehenní i pažní svaly, což přispěje k vytvarování postavy, ale také si srovnáte bolavá záda.
  • Jádrem pilates je soustředění na pohyb a správné dýchání, díky tomu se Vaše postava zformuje mnohem lépe, než když se budete den co den mučit na rotopedu.
  • Vedle postavy prospívá pilates i Vaší mysli. Dokáže totiž pomoci vyčistit hlavu od všech problémů a také každodenního stresu.

Nejen, že Vám pomůže od bolesti zad, ale také kloubů, dále se zbavíte migrén, problémů s menstruací a zajistíte si dlouhověkost.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..