Vyrobte si domácí deodorant – v horkých měsících jej určitě oceníte!


Vyrobte si domácí deodorant – v horkých měsících jej určitě oceníte!
Vyrobte si domácí deodorant – v horkých měsících jej určitě oceníte!

Každé léto je prakticky nezbytné, abychom používali deodoranty, jelikož se naše tělo přirozeně potí, jako reakce na horké počasí. Raději se ale vyhněte kupovaným deodorantům, jsou často přeplněny aluminiovými soli, které nejsou moc příznivé pro naše tělo. Raději si vyrobte svůj domácí deodorant, o kterém budete vědět přesně z čeho se skládá a určitě za něj nezaplatíte tolik, jako v obchodě.

Co je vlastně deodorant?

Jedná se o přípravek, který se aplikuje do problematických oblastí, které se v létě často potí – zpravidla to bývá podpaží. Právě deodorant totiž zabraňuje tělesnému zápachu, jež je způsoben bakteriálním rozkladem potu. V kupovaných deodorantech jsou často obsaženy levné konzervační látky, takzvané parabeny. Ty často způsobují alergické reakce, a navíc jsou i škodlivé pro životní prostředí.

Další nepříjemnou složkou kupovaných antiperspirantů jsou již zmíněné aluminiové soli. Už z tohoto názvu musí být všem jasné, že našemu tělu moc neprospívají. Raději se tedy těmto přípravkům vyhněte. Chemie je ve vašem životě i bez kosmetiky až až.


Pro přípravu deodorantu budete potřebovat:

  • 3 lžíce kukuřičného škrobu
  • 5 kapek éterického oleje dle vašeho výběru
  • 3 lžíce jedlé sody
  • 6 lžic kokosového oleje
  • Kelímek

Vyrobte si domácí deodorant – v horkých měsících jej určitě oceníte!

Postup přípravy:

  1. Jedlou sodu smíchejte s kukuřičným škrobem. Mezitím si zahřejte kokosový olej ve vodní lázni. Po jeho rozpuštění začněte pomalu přisypávat vzniklou směs škrobu a sody.
  2. Směs je třeba pořádně rozmíchat a poté nakapat vámi zvolený éterický olej.
  3. Kelímek vysterilizujte a nechte v něm deodorant ztuhnout. Pokud jej vyrábíte v letních měsících, je třeba jej skladovat v lednici, jelikož kokosový olej má tendenci se rozpouštět při venkovní teplotě 25 stupňů Celsia.
  4. Deodorant můžete nanášet na pokožku. Aplikujte jej pomazáním a než se oblečete, tak nechte pořádně vstřebat do pórů.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..