Jaké cviky pomohou proti zácpě?


Jaké cviky pomohou proti zácpě?
Jaké cviky pomohou proti zácpě?

Zácpa umí pěkně otrávit život, ale když už se objeví, musíte proti ní bojovat. Pro začátek je důležitý dostatečný přísun tekutin, zeleniny a dalších potravin, které dokážou se zácpou pomoci. V neposlední řadě je nutný pohyb, různé cviky pomohou lépe než mnohé léky. Několikaminutové cvičení Vám namasíruje i povzbudí vnitřní orgány. Hlavní je, abyste v každé pozici, kterou budete zkoušet, vydrželi po dobu 3 až 5 dechů. Musíte postupovat pomalu a sledovat své dýchání.

Jaké cviky zkusit?

Vyháněč větrů

Položte se na zem na záda, levou nohu pokrčte, koleno obejměte, při nádechu jím zatlačte do dlaní a s výdechem ho přitáhněte směrem k hrudníku. Poté nohy vystřídejte. Zbavíte se nadýmání, zlepšíte si trávení a ještě navíc uvolníte záda.


Poloha kobylka

Lehněte si na břicho, hlava musí být prodloužením páteře, paže dejte podél těla a nohy trochu od sebe. Při nádechu přitlačte pánev a stydkou kost do podložky, trup lehce přizvedněte, paže nechte těsně nad zemí a nohy trochu zvedněte. Když nasměrujete svůj dech do břicha, budete masírovat orgány malé pánve.

Most

Ležte na zádech, pokrčte nohy, kolena a kotníky mějte nad sebou, paže podél těla, chodidla podle šíře Vašich boků. Zatímco tlačíte chodidly do podložky, pánev nadzvedněte a vytahujte ji směrem ke kostrči. Díky tomu si protáhnete celou přední stranu těla, ale zároveň také dosáhnete stimulace ledvin a nadledvinek.

Spinální rotace

Posaďte se, jednu nohu mějte nataženou, druhou pokrčte a chodidlo opřete o vnitřní stranu stehna. Sedací kosti budou tlačit do podložky, a tím se prodlouží páteř. Při výdechu se přetočte k pokrčené noze a pohled zaměřte přes rameno. Dýchejte do břicha, které tak bude skvěle namasírované.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..