Jaké nápoje nastartují metabolismus?


Jaké nápoje nastartují metabolismus?
Jaké nápoje nastartují metabolismus?

Pokud chcete hubnout, je nutné nejprve nastartovat metabolismus. Co si však dát? Rozhodně zapomeňte na silnou kávu či snad studenou vodu, protože ty jak víme, patří mezi zabijáky všech diet. Musíte pít takové nápoje, které se postarají o to, že váš metabolismus poběží na nejvyšší obrátky a bude dobře spalovat nepotřebné tuky. Zároveň uděláte velmi dobře svému žaludku, což vám dodá energii a posílí vás. Základem samozřejmě zůstává sklenka teplé vody s citronem každé ráno, ale k ní můžete přidat ještě nějaký zdraví prospěšný nápoj.

Kurkumové smoothie

Suroviny: 2 zralé banány, 2 velké lžíce mandlového másla, 1 lžičku mleté kurkumy, špetku mletého černého pepře, 1 lžičku medu, 2 hrnky vody.

Všechny suroviny dejte do mixéru, důkladně rozmixujte, až vznikne hladký krém a hned pak vypijte.

Kurkuma dodá nápoji jemně nasládlou pepřovou chuť, navíc je to velmi silný antioxidant a má protizánětlivé účinky.


Mango lassi

Suroviny: 1 větší čerstvé mango, 250 g řeckého jogurtu (můžete použít i jogurt z kozího mléka), 1 lžička medu, 130 ml kokosového mléka (pokud nemáte, můžete dát i klasické mléko), špetku mletého kardamomu.

Do mixéru dejte oloupané a na kousky nakrájené mango, přidejte jogurt, mléko a pečlivě rozmixujte, přisypte kardamom a dochuťte medem. Ihned podávejte.

Toto je typický indický nápoj, jehož součástí je kardamom, který je nejen úžasně aromatický, ale obsahuje zdravé bakterie a probiotika. Pro hubnutí je proto zcela ideální.

Chai smoothie

Suroviny: 3 – 4 datle, 2 zralé banány, 3 g vanilky, 2 – 3 g skořice, 1 g kardamomu, 1 g hřebíčku, 1 g muškátového oříšku, 1 g nového koření, špetku mletého bílého pepře, 2 g zázvoru, špetku soli a 100 ml filtrované vody (můžete použít i kokosovou vodu).

Stejně jako u předchozích nápojů stačí, když vše naházíte do mixéru a důkladně rozmixujete. Nalijte do sklenice, posypte povrch skořicí a vypijte.

Kokosová voda je nasládlá bezbarvá tekutina, která se získává z dutiny mladého kokosu, nemá skoro žádné kalorie, tudíž je skvělá při hubnutí. Hydratuje, léčí, posílí imunitu, zpomaluje proces stárnutí a omlazuje pokožku obličeje.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..