Jaké vlastnosti má banán?

Jaké vlastnosti má banán?

Jaké vlastnosti má banán?

Tento oblíbený druh ovoce není jen malou a zdravou svačinkou či chuťovkou, když Vás honí mlsná, obsahuje také spoustu důležitých látek. Je také velmi prospěšný pro naši krásu.

Co obsahuje?

  • Draslík
  • Hořčík
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin K

Banán je úžasný pro naši pleť, dodá jí potřebnou vláhu, a také účinně regeneruje vlasy.


Maska pro lepší lesk vlasů

Do mixéru vhoďte oloupaný banán a důkladně rozmixujte až na kaši (musí být skutečně hladký jako kaše, aby Vám nezůstaly ve vlasech zbytky). K tomu přidejte trochu olivového oleje a 2 lžičky medu. Důkladně promíchejte, naneste na vlasy a nechte působit tak 20 minut. Nakonec masku omyjte. Vlasy budou lesklé, svěží a jemné. Masku používejte dvakrát týdně. V případě potřeby i třikrát.

Maska pro hydrataci pleti

Začněte tím, že pleť nejdříve pečlivě očistíte, prohřejete a prokrvíte, tím docílíte, že se budou výživné látky lépe vstřebávat. Pokud je Vaše pleť vysušená, unavená či často namáhaná, je pro ni tato maska skvělou volbou. Pleť bude vyživená, dodá jí potřebnou hydrataci, zároveň zlikviduje poškozené buňky (díky vitaminu A) a zregeneruje jí.

  • V misce rozmačkejte 2 – 3 zralé banány, až z nich bude kašovitá hmota a natřete si je na obličej. Nechte působit 15 – 20 minut, poté masku opláchněte.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.