Rajčata zvládne pěstovat každý! Přesný postup, jak na to


Rajčata zvládne pěstovat každý! Přesný postup, jak na to
Rajčata zvládne pěstovat každý! Přesný postup, jak na to

Máte skleník, malou zahrádku, nebo jen místo na balkóně? Podívejte se, jak si zařídit, abyste měli úrodu i vy.

1. Dopřejte si pohodlí a pomoc

I když příští rok jistě zvládnete pěstování ze semínek, letos vsaďte na jistotu a vydejte se pro sazenice rajčat. S nimi si přineste i substrát na jejich pěstování – ušetříte si prvotní nezdary, které často člověka od dalších pokusů odradí.

2. Sadíme

Rajčata i s kořenovým balem vložte do hlíny a přihrňte. Dobře zalijte a čekejte, až se chytí. Možná to pár dní potrvá, a pokud je máte venku, můžete je při chladných nocích přikrýt buničinou nebo schovat domů.

3. Rostou!

Rostlina se uchytila, pogratulujte si! Teď je nutné ji zajistit oporu. Vývaz si buď vyrobte pomocí dřevěné tyčky a drátků, nebo si kupte spirálovitou kovovou tyč, okolo které rostlinu budete vodit.


4. Vyštipovat, vyštipovat!

Myslíte si, že když budete rostlinu dobře zalívat, tak to stačí? Rajčata potřebují také pravidelné vyštipování nepotřebných výhonků, které je zatěžují. Udržujte centrální stonek a listy, které z něj rostou. Co ale nepotřebujete jsou výrůstky, které se tvoří mezi centrálním stonkem a listy – ty pravidelně odstraňujte.

5. Objevili se škůdci?

Někdy se stane, že se na rajčatech objeví mšice. Rajčata sice na ně nejsou tolik náchylná na mšice jako například papriky, ale objevit se mohou. První pomoc je například postřik z jarové vody, zkušení zahrádkáři si považují výluh z kopřiv nebo chilli papriček. Když nic nepomáhá, vydejte se chemickou cestou.

6. Hurá, úroda!

Po několika týdnech péče o rajčata se můžete dočkat sklizně. Vychutnejte si domácí kousky, které vám určitě zachutnají. A nezapomeňte si schovat semínka, příští rok to již určitě zvládnete sami!

Už se těšíte, až si vlastnoručně vypěstujete lahodná rajčata?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..