Co je pohanka


Co je pohanka

Pohanka sice není obilovina, ale díky jejím moučným zrnům je mezi ně řazena.  Jedná se o malá zrníčka o velikosti okolo 5 milimetrů, tmavě hnědé barvy. Její původ je v Himalájích, odkud se rozšířila až do Evropy. Pohanka bývala pokrmem chudší vrstvy, ale postupem času se její poptávka zvýšila díky jejím výživovým hodnotám.


Pohanka se využívá především v kuchyni. Připravujeme z ní přílohu k různým pokrmům nebo  pohankovou kaši, kterou můžeme dochutit také na sladko. Z pohanky se také vyrábějí různé těstoviny, křupky, zdravé pochutiny a můžeme si z ní uvařit dokonce i čajCo je pohanka. Kromě pokrmů se z pohanky vyrábějí i různé polštářky, které jsou elastické a dokonale se přizpůsobí poloze těla. Spánek je pak hluboký a ničím nerušený. Dají se nahřívat a teplo dokáží udržet i několik hodin.

Tato potravina je zdraví velice prospěšná. Obsahuje velký podíl vlákniny, železa, draslíku, mědi a vitamínů skupiny B. Je dobře stravitelná, doporučuje se konzumovat v těhotenství a regeneruje jaterní buňky poškozené alkoholem. Pohanka neobsahuje lepek a proto je velice vhodná pro nemocné trpící celiakií.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..