Co obsahuje pohanka?


Co obsahuje pohanka?
Co obsahuje pohanka?

Pohanka je dietní obilovina, která je našemu organismu velice prospěšná. Její konzumace nám poskytuje vynikající výživu, protože obsahuje mnoho lehce stravitelných a plnohodnotných bílkovin. Mezi ně patří aminokyseliny lyzin, metionin a tryptofan.

Co obsahuje pohanka?Obsahuje příznivé množství vysoce kvalitních tuků a a kyselinu linoleovou, která pomáhá regulovat koncentraci cholesterolu v krvi a snižuje srážení krve v cévách.


Nejdůležitější látka, kterou pohanka obsahuje, je rutin. Rutin je vitamín P, který podporuje vstřebávání vitamínu C a velice dobře ovlivňuje činnost našich cév, celkové zdraví našich tepen a celého cévního systému. Nejvíce rutinu obsahuje nať pohanky před rozkvětem. V semenech je obsažen také, ale v menším množství.

Pohanka je výrazným zdrojem vlákniny, která je důležitá pro dobré trávení. Obsahuje dále také železo, fosfor, draslík, měď a vitamíny P, E a vitamíny skupiny B.

Semena pohanky v sobě ukrývají velké množství energie, která se v našem těle projevuje celkovým prohřáním organismu. Tuto energii nejvíce pociťují makrobiotici. Pohanka je v neposlední řadě také velice dobrou krmnou a medonosnou rostlinou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..