Jak rychle zlepšit zažívání?

Jak rychle zlepšit zažívání?

Jak rychle zlepšit zažívání?

Podle statistik trápí zažívací potíže každého třetího člověka. Platí to pro nejrůznější druhy potíží, ať už jde o zácpu, průjem, bolesti břicha, pálení žáhy, nadýmání a podobně. Jak tomu předcházet a zlepšit tak zažívání?

Dejte si na čas

Máte ve zvyku do sebe každé jídlo rychle naházet a často jíst v podstatě za pochodu? Pak se to odnaučte a snažte se jíst pomaleji, u jídla nemluvit, vše konzumovat v klidu a bez jakéhokoliv zbytečného stresu.

Rozdělení porcí

Spousta lidí je zvyklá, že nesnídá, oběd jen tak ošidí a pak se ve velkém nacpe večer. Je lepší, když budete jíst častěji a menší porce. Rozdělte si jídlo na 5 až 7 porcí denně.

Zbavte se zlozvyků

Chcete-li uklidnit své zažívání a předcházet případným problémům, snažte se omezit alkohol, kouření, dále pití perlivých nápojů a kávy, konzumaci čokolády, kakaa a rovněž čerstvého kynutého pečiva.

Nevhodné pokrmy

Nic nerozhází zažívání více, než příliš tučné či silně kořeněné jídlo. Takovým pokrmům se raději zdaleka vyhněte. Snažte se omezit i sladkosti.


Pitný režim

Pravidelné doplňování tekutin je důležité z mnoha různých důvodů a správné zažívání je jedním z nich. Každý den byste měli vypít 2 až 3 litry tekutin, nejlépe čisté vody. K pitnému režimu se často používají ovocné či bylinkové čaje.

Vláknina

Pro naše tělo je velmi důležitá a často zcela nezbytná. Dokáže z těla vytlačit škodlivé látky a zároveň stabilizovat zažívání i trávení. Snažte se mít vlákninu na jídelníčku každý den. Mezi nejlepší zdroje patří zelenina, ovoce a také celozrnné výrobky.

Čas jídla

Když už si rozvrhnete jídelníček na 5 až 7 porcí, nesmíte zapomenout, že poslední jídlo musíte sníst tak, abyste nejedli 3 hodiny před spaním. To nedělá zažívání dobře.

Pohyb je důležitý

Pravidelný pohyb je pro naše tělo zcela nepostradatelný. Samozřejmě, že nejlepší je, když se pohybujete venku, ale nikde není psáno, že se nemůžete hýbat i uvnitř. Můžete si domů pořídit rotoped, běžecký pás, veslovací trenažér a podobně. Venkovní aktivity můžou být rovněž různorodé, zkuste nordic walking, běh, jízdu na kole nebo docela obyčejnou chůzi. Říká se, že ideální je, když každý den ujdete zhruba 10 000 kroků.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.