Jak se zbavit zalehlých uší?


Jak se zbavit zalehlých uší?

Zalehlé uši jsou poměrně častý jev, který se někdy objeví u každého z nás. Nemusíte kvůli tomu hned běžet k lékaři, protože existuje spousta možností jak se tohoto problému zbavit. Zalehlé uši uměly léčit už naše babičky, proto se pojďme podívat, jaké osvědčené rady můžeme vyzkoušet.

Zívání

Zalehnutí ucha se může objevit náhle, když třeba dojde k rychlé změně tlaku. Nejrychlejším a často nejúčinnějším řešením je docela obyčejné zívnutí. Jakmile zívnete, tlak v uchu se většinou vyrovná a na zalehlé ucho opět uslyšíte normálně. Jestliže jedno zívnutí nebude stačit, zopakujte jej klidně několikrát.

Zacpěte si nos

Další babská rada, která se osvědčila, je když si ucpete nos. Jakmile v uších pocítíte tlak a budou zalehlé, zacpěte si na chvíli nosní dírky a pokuste se jimi vyfukovat i když jsou ucpané. Tímto tlakem, jenž vznikne, by mělo dojít k vyrovnání tlaku v uších.


Žvýkání

Tlak v zalehlých uších může vyrovnat i žvýkání žvýkačky. To pomáhá i jako prevence před zvýšeným tlakem v uších. Jestliže patříte k těm jedincům, kteří trpí na zalehlé uši při jízdě v dopravních prostředcích nebo v letadle, pak je lepší když budete žvýkat, případně cucat bonbony již od začátku cesty.

Heřmánkový obklad

Když bude zalehnutí uší trvat déle a nezaberou předchozí metody, pak zkuste obklad z heřmánku, který se povaří v mléce. Do heřmánkového vývaru namočte čistý kapesník nebo kousek látky, přiložte na zalehlé ucho a nechte působit do zchladnutí. Opakujte tak dlouho, dokud vaše potíže zcela nevymizí.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..