Špatné návyky, díky nimž vypadá každý domov chaoticky


Špatné návyky, díky nimž vypadá každý domov chaoticky
Špatné návyky, díky nimž vypadá každý domov chaoticky

Někteří lidé si uspořádávají oblečení podle barev, zatímco oblečení jiných lidí neustále vypadává z přeplněné skříně. Koření v některých domácnostech je roztříděno do sklenic a označeno, zatímco pokusy o nalezení druhé ponožky by se v jiných domácnostech mohly stát nesmyslnou aktivitou (protože je to nemožné). Často je to všechno kvůli našim zvykům, z nichž si mnoho nevšimneme a nepovažujeme za neškodné, které proměňují naše domovy ve věčné domky nepořádku.

Uložení svrchního oblečení u vchodu do bytu

První věc, která přitahuje pozornost při vstupu do bytu, je svrchní oblečení visící na věšácích na chodbě. Všechno proto, že jednoho dne můžeme nosit kabát venku, druhý den ho vyměníme za sako a třetího dne se rozhodneme nosit péřovou bundu. To vše má za následek uložení všech druhů svrchního oblečení (zimní, letní, polosezónní) na jednom místě, které upoutá pozornost a vypadá chaoticky.

Zpravidla platí, že hned po příchodu zvenčí si dejte svrchní oblečení do skříně. Ponechejte pouze oblečení vhodné pro aktuální sezónu; zabalte zbytek do pytlů a položte je na horní polici.

Ukliďte všechny malé kuchyňské spotřebiče

Množství domácích spotřebičů seřazených v řadě na desce vytváří účinek vizuálního šumu. Jakékoli zahlcení malých předmětů vypadá chaoticky a vytváří nepořádek. Nepřeplňujte cenný kuchyňský prostor, je lepší vyhradit místo pro vaše pomocné asistenty, aka malé domácí spotřebiče, ve skříni nebo na kuchyňských policích.

Udržujte hrnce uvnitř jiných hrnců, ušetříte nějaké místo

S nedostatkem volného místa v kuchyni majitelé často bojují o každý centimetr navíc. Výsledkem je, že na sporáku dostanou hromádky hrnců, pánví a pánví, které si v kuchyňské skříňce nemohou najít místo. Tyto vícevrstvé „koláče“ vyrobené z nádobí vytvářejí v kuchyni pouze pocit nepořádku.


Úklid bytu v určitý den

Pokud jste ten, kdo uklízí váš dům podle přísného harmonogramu: jako jednou týdně v určitý den, je nejvyšší čas přehodnotit svůj přístup k úklidu. Je lepší uklízet dům alespoň dvakrát týdně, protože prach a špína se na vašich věcech usazují minutu po minutě. V dnešní době je metoda 15–20minutového každodenního čištění, která pomáhá pravidelně udržovat dům čistý a čistý, velmi oblíbená. Možná stojí za to udělat z této metody nový zvyk?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..