Jak uložit potraviny v lednici?

Jak uložit potraviny v lednici?

Jak uložit potraviny v lednici?

Každá lednička má několik polic a přihrádek. Přestože máte na lednici nastavenou určitou teplotu, uvnitř se teplota v jednotlivých oddílech liší.

Chcete-li zajistit svým potravinám co nejdelší životnost, musíte se naučit správně rozvrstvit jednotlivé druhy potravin do vhodných přihrádek.

Horní police

Zde se teplota pohybuje mezi 7 až 8°C. Police je vhodná pro ty potraviny, které mají delší dobu spotřeby. To jsou například různé kefíry, jogurty či džemy. U mléčných výrobků se při takto vysoké teplotě množí tzv. dobré bakterie, jež jsou v těchto produktech obsaženy. Pokud by byla teplota nižší, dojde k aktivaci hnilobných bakterií a výrobek podlehne rychleji zkáze.


Prostřední polička

Vzhledem k tomu, že zde teplota dosahuje 4 až 5°C, je tato police určena pro uchování produktů s krátkou životností. Sem patří nakrájené uzeniny, máslo, tvaroh či uvařené jídlo uložené v uzavřené nádobě.

Spodní polička

Je to nejstudenější místo celé lednice, kde se teplota pohybuje kolem 2°C. Do tohoto oddělení můžete dávat čerstvé maso a ryby. Dávejte si pozor, abyste v blízkosti masa neměli potraviny, jež jsou určené k přímé spotřebě, neboť by mohlo dojít k jejich kontaminaci bakteriemi obsaženými v mase.

Přihrádky ve dveřích

Nejteplejší místo má mezi 12 až 15°C. Dávají se sem potraviny určené pro jemné chlazení. Často je zde box na vejce, které zde vydrží zhruba 3 týdny. Do dveří je vhodné ukládat džusy, mléko, láhve se šťávami a podobně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.