7 důvodů, proč si dát každé ráno lžíci olivového oleje


7 důvodů, proč si dát každé ráno lžíci olivového oleje
7 důvodů, proč si dát každé ráno lžíci olivového oleje

Většina z nás používá olivový olej jako olej na vaření a namáčení, ale ve skutečnosti vám jeho pití umožní získat maximální užitek. Je známý svými pozitivními účinky na srdce, ale zázraky, které může udělat pro vaše tělo, jdou mnohem dál.

Zlepšuje vaši pokožku

Olivový olej je základní složkou mnoha kosmetických přípravků a může prospět vaší pokožce také jako součást vaší stravy. Snižuje zarudnutí a otok, a může udržet tvář bez vrásek po delší dobu. Olivový olej má silné antibakteriální vlastnosti a slouží jako přírodní dezinfekční prostředek.

Pomáhá zhubnout

Středomořská strava, bohatá na olivový olej, má pozitivní vliv na tělesnou hmotnost.

Podporuje funkci mozku

Pravidelná konzumace olivového oleje pomáhá odstraňovat usazeniny plaku uvnitř vašich mozkových buněk. Tyto destičky mohou způsobit Alzheimerovu chorobu. Lidé, kteří pravidelně jedí olivový olej, mají lepší paměť než ti, kteří upřednostňují nízkotučnou stravu.

Pro zdraví kostí

Stopové prvky v olivovém oleji mohou být prospěšné pro lidi trpící revmatoidní artritidou. To funguje lépe v kombinaci s rybím olejem, bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Sloučeniny obsažené v extra panenském olivovém oleji zlepšují pevnost rukou, bolesti kloubů a ranní ztuhlost způsobenou artritidou.


Snižuje zánět

Obohacení stravy o olivový olej a další potraviny s omega-3 mastnými kyselinami snižuje zánět v těle. To zase může pomoci předcházet nebo léčit různé kožní stavy způsobené zánětem.

7 důvodů, proč si dát každé ráno lžíci olivového oleje

Podporuje funkci střev

Některé druhy bakterií, které žijí ve vašem žaludku, mohou způsobit žaludeční vředy. Bylo prokázáno, že olivový olej  bojuje proti škodlivým bakteriím, z nichž některé jsou odolné vůči antibiotikům. Pouze 30 gramů extra panenského olivového oleje denně může zabíjet škodlivé bakterie už za 14 dní.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Tajemstvím snižování hladiny glukózy v krvi by mohl být extra panenský olivový olej. To chrání vaše tělo před diabetem 2. typu, a může snížit toto riziko o více než 40%.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..