7 tipů, jak prodloužit životnost vašeho telefonu


7 tipů, jak prodloužit životnost vašeho telefonu
7 tipů, jak prodloužit životnost vašeho telefonu

Jedním ze skvělých pocitů je první den, kdy zapnete svůj nový smartphone. Všichni chceme, aby ve skvělém stavu vydržel tak dlouho, jak to jen bude možné. Naše každodenní rutina a návyky však mohou být k těmto užitečným zařízením docela kruté.

Vyčistěte prach z nabíjecího portu telefonu

Pomocí párátka opatrně oškrábejte vnitřek portu. Zajeďte i na vnitřní stranu portu, abyste uvolnili veškerý prach, a poté telefonem jemně zatřeste, aby prach vypadl. Udělejte si čas a buďte tak jemní, jak jen můžete být.

Nepoužívejte protiskluzové podložky

Protiskluzové podložky v autě vám neposkytují skutečnou záruku, že váš telefon nesklouzne. Stále existuje možnost, že odletí v další zatáčce, kterou rychle projdete. Taková situace může váš telefon vážně poškodit, nebo ještě hůře, může ho úplně zničit.

Nedávejte telefon do zadní kapsy

Může se stát, že zapomenete, kam jste svůj telefon dali, pak si na něj sednete a rozdrtíte ho. Byla by škoda takto zničit telefon.

Pokud Bluetooth nepoužíváte, vypněte ho

Bluetooth je velmi užitečný nástroj, ale může být také nebezpečný. Vypněte ho, když ho nepoužíváte, a zablokujete tak nejrůznější škodlivá stahování.


Nabijte svůj smartphone dříve, než baterie úplně vybije

Není nic špatného na tom, že váš telefon má 0% baterii, ale pokud se to stává často, bude vám telefon sloužit mnohem kratší dobu. Každý smartphone má určité množství  nabíjecích cyklů. To je, když telefon nabijete na 100% a poté ho používáte, dokud není zcela vybitý z baterie. Pokud to děláte pravidelně, baterie telefonu nevydrží.

Software pravidelně aktualizujte

Jedná se o nezbytné aktualizace, které slouží ke zbavení se některých chyb, se kterými se můžete setkat, k lepšímu a rychlejšímu fungování smartphonu a k udržení jeho aktuální ochrany.

Nepoužívejte telefon ve sportovním pouzdře na paži

Teplo, voda a sůl. Zní to jako recept, že? Možná recept na zničení. Jedná se o tři faktory, které zničí váš smartphone, pokud ho nosíte ve sportovním pouzdře. Nedostatečná cirkulace vzduchu může vést k přehřátí a váš pot by se mohl dokonce dostat do nabíjecího portu smartphonu. Sůl potu může poškodit hardware a dokonce způsobit další problémy s vaším zařízením.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..