Bez techniky se dnes ve skladu neobejdete

Bez techniky se dnes ve skladu neobejdete
Bez techniky se dnes ve skladu neobejdete

Podnikáte v logistice? Provozujete skladové prostory? Poradíme vám, jakým arzenálem se vybavit, aby byl přehledný a vašim zaměstnancům se v něm dobře pracovalo. 
Základem provozu každého skladu je kvalitní manipulační technika. Vysokozdvižní vozík či retrak a vozík paletový. Pro přepravu krabic a pytlů jsou pak vhodné rudly. 

Vozíky vysokozdvižné

V žádném logistickém provozu se neobejdete bez vysokozdvižného vozíku, který vám umožní manipulaci se zbožím uloženým ve vyšších patrech regálů. Tento vozík můžete mít buď elektrický, či spalovací. Výběr konkrétního modelu doporučujeme podřídit podmínkám, v jakých bude používán. Zatímco pro manipulaci ve vnitřních prostorách doporučujeme ekologické a tiché vysokozdvižné vozíky elektrické, pro pohyb ve venkovních prostorách můžete zvolit některý z vozíků spalovacích, ať již dieselových, benzinových či na LPG. 

Vozíky paletové

Pro manipulaci s paletami a přepravními krabicemi jsou konstruovány vozíky paletové, které se zase rozdělují na ruční a elektrické. Oba typy jsou primárně určeny pro tzv. vodorovnou přepravu materiálu. Liší se však od sebe rychlostí přepravy a samozřejmě samotným ovládáním vozíku. V tomto ohledu elektrické paletové vozíky nad vozíky ručními jednoznačně vedou. 

Skladové retraky

Pro potřeby přepravy horizontální jsou nejvhodnější tzv. retraky, které zase mají v malíčku přesun zboží umístěného ve velkých výškách. I ty fungují podobně jako vozíky vysokozdvižné, od nichž se odlišují o něco rychlejší akcelerací. 

Rudly

Některé zboží, jako jsou krabice, sudy, ale třeba i pneumatiky, snadno přemístíte pomocí rudlů. Ty vybírejte především podle váhy transportovaného materiálu. Nosnost rudlů se obecně pohybuje mezi 200 a 450 kg. 

Vybírejte na semathb.cz

Všechny zmíněné produkty najdete například v portfoliu společnosti SEMAT HB, s.r.o., což je přední dodavatel manipulační techniky se sídlem a provozovnou v Havlíčkově Brodě. V nabídce ale najdete i vozíky speciálně konstruované pro prostředí s vysokými nároky na zdravotní nezávadnost, ať již se jedná o potravinářství či farmacii. Ty nejpřísnější hygienické podmínky splňují modely z nerezové oceli, které zároveň i dobře odolávají agresivnímu prostředí. Ke všem produktům firma samozřejmě nabízí i náležitý servis. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..