Čištění a údržba algranitových dřezů Alveus

Čištění a údržba algranitových dřezů Alveus
Čištění a údržba algranitových dřezů Alveus

Granitové dřezy Alveus jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, tzv. Algranitu, který se vyznačuje – stejně jako všechny granitové materiály – vysokou odolností, stálou barevností a snadnou údržbou. Při péči o algranitový dřez ALVEUS zvládnete většinu skvrn a nečistot odstranit pomocí jemných a neobrušujících tekutých čisticích prostředků pro domácnost nebo čisticích prostředků na bázi čpavku.

Usazeniny vodního kamene lze odstranit pomocí 9% kyseliny octové. Odolnější skvrny je možno odstraňovat bělicími prostředky (zředěnými s vodou v poměru 1:1) nebo jemným leštidlem. Raději používejte leštidla od autorizovaných výrobců, která jsou speciálně určená k údržbě granitových dřezů a bez problému si poradí s rozleštěním případných škrábanců. Na tento materiál nepoužívejte čisticí prostředky obsahující chlór (chlornan sodný) nebo kyselinu solnou.

Neměnný vzhled dřezů Alveus díky pravidelné péči

Ačkoliv je Algranit velice odolný a nenáročný na údržbu, správnou péčí zajistíte, že bude váš dřez dlouho jako nový. Zkuste si navyknout na to, že ho po použití vždy opláchnete studenou vodou. Díky tomu se na jeho povrchu neusadí zbytky jídla. Granit je obecně odolný vůči usazování vodního kamene. Pokud ale bydlíte v oblasti s tvrdou vodou, je možné, že se usazeniny na dřezu objeví. Doporučujeme vám proto preventivně ho otírat suchým hadříkem. Zabráníte tak dalšímu usazování nečistot na vašem granitovém dřezu – vodní kámen je totiž velmi porézní, a tedy náchylný k usazování.

Drátěnky mohou dřez poškodit

Při čištění dřezů Alveus se vyhněte používání drátěnek a kovových houbiček. I přesto, že se jedná o velice tvrdý materiál, opakované mechanické namáhání by se mohlo projevit v podobě škrábanců. Kompozitní materiály nevystavujte působení agresivních chemikálií, jako jsou odstraňovače laků, čističe na pečicí trouby, koncentrované kyseliny, louhy atd. Pokud se tyto látky náhodou dostanou do styku s povrchem vašeho dřezu, rychle je spláchněte vodou. Na povrchu vyrobeném z kompozitního materiálu nedoporučujeme cokoli řezat nožem. K tomuto účelu raději používejte krájecí prkénko.

Na algranitový dřez můžete postavit horký hrnec, jeho teplota ovšem nesmí přesáhnout 180 °C. Doporučujeme vám proto si raději navyknout na používání podložky. Na dřezu nenechávejte přes noc mokrou houbičku, pod kterou by se mohly tvořit usazeniny, ani v něm nenechávejte ležet kovové nebo litinové nádobí, které by na povrchu dřezu mohlo nadělat nehezké rezivé skvrny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..