Co je chorizo a jak ho použít v kuchyni


Co je chorizo a jak ho použít v kuchyni
Co je chorizo a jak ho použít v kuchyni

Chorizo je španělský salám, který se vyrábí z mletého vepřového nebo jehněčího masa. Vyrobený je tak, aby byl plný aromatických koření a soli. Chorizo je velmi populární po celém světě pro svou charakteristickou chuť a vůni. Používá se nejen v klasické španělské kuchyni, ale i v jiných zemích. Tento článek vám představí druhy choriza, jeho vlastnosti a také ukáže, jak ho použít v domácí kuchyni.

Druhy choriza: Jeho vlastnosti

Existují dva hlavní typy choriza – sušené a konzervované. Sušené chorizos jsou silně kořeněné maso, které se nejčastěji prodává ve formě malých salámů nebo plátků. Sušené chorizos se obvykle dělí podle velikosti – pequeños, medios nebo grandes. Konzervované chorizos jsou běžně dostupné ve formě klobás, které se prodávají v různých velikostech. Jejich textura a chuť se podobají sušeným chorizům, ale mají méně výraznou kořenitost. Konzervované chorizos jsou obvykle vyráběny z méně kvalitního masa, což jej činí levnějším než sušené chorizos. Obecně je možné použít oba druhy choriza ve stejných receptech, ale sušené chorizo je obvykle považováno za lepší pro grilování a konzervované chorizo je často používáno ve smažených jídlech.


Použití v domácí kuchyni: Recepty a tipy

Je bohatý na koření a je k dostání ve dvou variantách – syrová a uzená. Použití choriza ve vaší domácí kuchyni může být velmi obohacující. Pro začátek doporučujeme vyzkoušet některé z mnoha receptů, které lze najít na internetu. Chorizo je obzvláště vhodné pro sladkokyselé pokrmy. Můžete jej například použít k přípravě španělského salátu z rajčat, cibule a citronové šťávy. Dalším způsobem, jak chorizo uchovat jeho unikátní chuť, je použít jej k vaření omáček nebo jako koření do jiných pokrmů. Chorizo můžete také použít v pizzách, tostech, sendvičích a do jakýchkoliv jiných receptů, které vyžadují chuť a vůni koření. Nezapomeňte, že chorizo se nejčastěji připravuje s bramborami, aby se zvýraznil jeho jedinečný, kořeněný charakter.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..