Co je reiki


Co je reiki
Co je reiki

Co je reiki

     S pojmem reiki se už setkal téměř každý. Většina lidí jej zařadí mezi ty „duchovní hlouposti“ aniž by vůbec věděli, co to reiki je.

     Co si tedy vlastně představit pod pojmem reiki? Reiki je energie, která povzbuzuje tělo, pomáhá uvolňovat zablokované citové energie, intenzivně pročišťuje tělo, a tímto způsobem dokáže vyvolat procesy organické obrody, uzdravovat a vyvolávat růstové procesy na všech rovinách. Zjednodušeně je tedy reiki energie, která odbouráváním psychických i fyzických bloků léči naše tělo i duši.

     Postupy reiki jsou velice podobné postupům jógy, kde nejdříve začneme ozdravováním tělesné schránky a poté se teprve přechází k duchovnímu vývoji. Reiki je možné používat aniž by se člověk pouštěl do vědomých procesů sebenalezení, na této rovině však zůstává jen velmi účinnou metodou léčby těla. Stejně jako Jóga bez soustředění, meditace a naslouchání její filozofii zůstává pouhým cvičením.

     Reiki má už mnohatisíciletou historii po celém světě, užíval ho k uzdravování Ježíš i Buddha a ohlasy na něj se objevují i v Indii a Tibetu. I v dnešní době ho často podvědomě používáme. Uvědomme si, co udělá matka, když její dítě bolí bříško? Co uděláme my sami, rozbolí-li nás hlava nebo zub? Přiložíme si na bolavé místo ruku. Přesně tak to probíhá při léčbě energií reiki. Léčitel přikládá léčenému nebo i sám sobě ruce na místa kudy energie proudí nejlépe a nejvíce ovlivňuje tělesné i psychické funkce organismu.


     Při tomto zjištění spousta lidí reaguje otázkou: „Proč tedy navštěvovat léčitele reiki nebo se nechávat do reiki zasvěcovat, když stačí přiložit své ruce?“. Odpověď je jednoduchá, přiložení vlastních rukou samozřejmě také pomáhá, neboť životní energie reiki prochází každým z nás. Zasvěcení ovšem spočívá v tom, že své energetické kanály po léta zanášené vlivy moderní doby pročistíme, své instinkty roky zabíjené výsledky vědeckých výzkumů, pokroky v lékařství, psychologii a psychiatrii necháme opět promluvit a naučíme se je opět poslouchat a tím sílu léčebné energie reiki umocníme.

     Myslím, že toto krátké seznámení s energií reiki přesvědčilo i spoustu z vás, kteří jste dosud nevěřili a těm, co zůstali i nadále nevěřícími není nic jednoduššího než doporučit, aby reiki vyzkoušeli.

Co je reiki

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..