Co pomáhá na podrážděný žaludek?


Co pomáhá na podrážděný žaludek?
Co pomáhá na podrážděný žaludek?

Trápí Vás problémy s plyny, máte neustále nafouklé břicho k prasknutí a trpíte nadýmáním? Ve většině případů za to může špatná životospráva.

Co nám škodí

  • Stres
  • Složení našeho jídelníčku (většinou je složen z nezdravých věcí)
  • Špatný či nedostatečný pitný režim (pomáhá denně vypít 2 až 3 litry vlažné čisté a hlavně neperlivé vody s citronem)

Pokud chcete svému žaludku ulevit a vrátit ho do správné rovnováhy, zkuste na svůj jídelníček zařadit potraviny, které našemu zdraví prospívají a jsou plné zdraví prospěšných látek.


Které potraviny žaludku prospívají

  • Zázvor – stačí ho oloupat, nakrájet na slabé plátky nebo na drobné kostičky, zalít vroucí vodou a popíjet celý den. Čaj neslaďte cukrem ani medem. Uleví Vám od žaludečních nevolností, nadýmání i křečí v břiše.
  • Mladý ječmen – stačí koupit ječmen v práškové podobě, rozpustit ve sklenici s vodou a jednou denně ho vypít. Pomáhá nejen na trávicí potíže, ale výhonky čistí organismus a příznivě urychlují procesy hojení v těle.
  • Fenykl – zklidňuje podrážděný žaludek. Semínka fenyklu upravují správnou činnost střev, s jejich pomocí můžete snadno předcházet zácpám i průjmům, protože mají vysoký obsah vlákniny.
  • Salátová okurka – nejen že blahodárně působí na naše trávení a zažívání, a také účinně odvádí škodliviny z našeho těla, ale díky velkému obsahu vody pomáhá zkvalitnění pokožky těla a pleti v obličeji. Oblíbená je také při redukční dietě. Nežádoucí bakterie v našich střevech spolehlivě likvidují i ty kyselé a kvašené okurky. 
  • Aloe verav poslední době se tato sytě zelená rostlinka stala velmi oblíbenou a vyhledávanou pro její léčivé účinky. Má protivirové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Snadno s její pomocí urychlíte trávení, které jinak může klidně trvat až 40 hodin, v závislosti na tom co všechno sníte. V obchodech snadno seženete koncentrovaný extrakt z aloe, který popíjíte tak jak je.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..